Wieczór sylwestrowy proponujemy rozpocząć od spotkania ze znakomitymi śpiewakami operowymi, którzy o miano najlepszego głosu zmierzą się w 7 edycji Bitwy Tenorów na róże. Tę muzyczną ucztę będzie można obejrzeć w czwartek o godz. 18.55 w TVP Kultura (druga część zmagań zostanie pokazana 1 stycznia o tej samej porze). Jak co roku przyjacielski bój stoczy 4 młodych i utalentowanych tenorów, którzy tym razem będą oceniani przez międzynarodowe jury wirtualnymi różami-głosami. Zaproszenie do udziału w Bitwie przyjęli: Dionizy Płaczkowski, Łukasz Ratajczak, Przemysław Radziszewski i Paweł Wisnar. Śpiewaków wspierać będą: Alicja Węgorzewska, Agnieszka Adamczak, Joanna Horodko i Agnieszka Sokolnicka. Usłyszymy występy solowe, duety i kwartety. „Zabierzemy Państwa w muzyczną podróż w niezapomniane i ukochane przez wszystkich lata XX-lecia międzywojennego, w gorące klimaty neapolitańskich ulic i zaułki West Endu” – zachęcają twórcy i dodają, że na widzów czeka wiele niespodzianek.

Muzycznymi atrakcjami w najlepszym stylu wypełniony będzie Koncert sylwestrowy transmitowany od godz. 21.30 w Telewizji Republika oraz w internecie - na portalu Niezależna.pl i w mediach społecznościowych Strefy Wolnego Słowa. Dziewięcioosobowy zespół Tomasz Bielski Jazz Orchestra wraz z wokalistami Judytą Labuń-Nowak i Jackiem Brzeszczyńskim wykonają ok. 30 znakomitych utworów w jazzowych aranżacjach. Będą to takie hity jak: „White Christmas”, „When I Fall in Love” czy „Copacabana” – idealne zarówno do posłuchania, jak i do tańców podczas rodzinnej domówki. Po północy na scenę wejdzie uwielbiany przez naszych Czytelników artysta – Jan Pietrzak. Nie zabraknie też życzeń noworocznych złożonych przez naszego redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza. Zapraszamy!

Z kolei w Nowy Rok polecamy transmisję najsłynniejszego wydarzenia muzycznego na świecie, jakim jest Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich. W występie, pokazanym 1 stycznia w południe na antenie TVP2, będzie można uczestniczyć aktywnie i osobiście podziękować muzykom. Wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej www.neujahrskonzertapplaus.com i oklaskiwać występ na żywo za pomocą komputera czy smartfona. Brawa na zakończenie obu części koncertu będą słyszalne na żywo w sali Musikverein przez system nagłośnienia oraz w telewizji. Będzie to znak solidarności w okresie światowego zastoju w wydarzeniach kulturalnych.

Tych, którzy sylwestrową noc lubią spędzić z dobrą premierą filmową, nie zadowolą niestety propozycje popularnych stacji telewizyjnych. TVP 1 o godz. 20 proponuje film sensacyjny „Transporter: Nowa moc”, o godz. 22 komedię romantyczną „Witamy na Hawajach” z Bradleyem Cooperem i Emmą Stone, a w Nowym Roku o godz. 1.55 produkcję „Kiedy Harry poznał Sally”, której akcja rozgrywa się m.in. właśnie podczas nocy sylwestrowej. W TVP Kultura o godz. 21.30 będzie można obejrzeć klasykę kina „Pół żartem, pół serio”. Telewizja Puls o godz. 17.20 pokaże film przygodowy „Robin Hood: książę złodziei” a później 3 części komediowej serii „Taxi”. Świeższe hity kinowe przygotowały kanały typowo filmowe. Na CANAL+ Film o godz. 20 będzie można zobaczyć komedię „Niedobrani” a o godz. 0.55 polską komedię „Mayday” z Piotrem Adamczykiem. Z kolei na kanale HBO będzie można obejrzeć takie produkcje jak: „Bad boys for Life” (godz. 20.10) i „Joker” (godz. 22.10) a już w Nowy Rok o godz. 22.15 „Pewnego razu... w Hollywood”. Domowy seans filmowy można też zorganizować sobie samemu, korzystając z zasobów platform VOD. Na HBO GO polecamy całą serię przygód Jamesa Bonda, kryminał „Na noże” lub familijną animację „Coco”. Na Netfliksie klasykę – „Sylwester w Nowym Jorku” lub serial na topie „Gambit królowej”.