Tęczowe święta apostatów

  

Nawet w czasie działań wojennych wrogie sobie obozy przerywały ostrzał, aby dać sobie czas i wytchnienie na świętowanie. Media totalnej opozycji w Boże Narodzenie A.D. 2020 nie złożyły jednak broni.

W tym czasie, najbardziej oczekiwanym przez większość Polaków, gdy myśli się o spotkaniach z rodziną i gestach miłosierdzia, zobaczyliśmy bardzo wyraźnie granicę między cywilizacją a antycywilizacją.

Nienawidzić zawsze i wszędzie

Boże Narodzenie stało się dla takich tytułów jak „Gazeta Wyborcza” czy Onet okazją do antychrześcijańskich i antypolskich ataków i gestów. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, aby prawicowe tytuły zaczęły wyszydzać żydów w trakcie Paschy, Chanuki czy Jom Kippur albo muzułmanów w trakcie Kurban Bajram czy ramadanu. Sygnał do ataku dał Onet, publikując tekst pt. „Na froncie, w obrocie, pod okupacją… Najsmutniejsze Święta Bożego Narodzenia”, okraszony zdjęciem hitlerowców trzymających choinkę. Tak portal sugerował, że to naziści mieli ciężkie święta, daleko od ojczyzny, w trudnych warunkach i chłodzie. No, może oprócz Auschwitz, bo tam działały piece krematoryjne. Artykuł jednak zdjęto, a redaktor naczelny Bartosz Węglarczyk przeprosił za jego niestosowną publikację. Znaleźli się jednak dziennikarze i politycy, którzy publicznie bronili tekstu.

Nikt jednak nie przebije tematyki, którą w święta zafundowała swojemu targetowi „Gazeta Wyborcza”. Zaszokowała okładka „Wysokich Obcasów” przedstawiająca Maryję z parasolką i w maseczce Strajku Kobiet z proaborcyjnym hasłem. Sugerowanie aborcji Chrystusa było chyba najbardziej odrażającym profanacyjnym wystąpieniem w historii prasy w Polsce.

Dziennik skupił się na świeckim charakterze tego czasu. Tu w sukurs gazecie przyszła posłanka i zdeklarowana ateistka Sylwia Spurek, która pochwaliła się, że też celebruje Wigilię ze swoim partnerem. Internauci trzeźwo pytali: „wigilię czego?”, bo przecież nie narodzenia Chrystusa. Magazyn „Gazety Wyborczej” szokował tytułami. „Jestem zmęczony, nie umiem niczego dać ani światu, ani firmie. Jezus robi bilans życia” – brzmiał jeden z nich.

Potem było tylko gorzej. Boże Narodzenie to przecież tortury, szczególnie dla mniejszości seksualnych. „Koszmar Bożego Narodzenia osób LGBT+. Przy Wigilii rodzice Miłosza zażądali, by wrócił jako ich córeczka. Wiktor przy świątecznym stole wysłuchuje niewybrednych żartów o gejach. Odkąd rodzina Oli dowiedziała się, że ta jest lesbijką, przestała życzyć jej miłości” – napisała łódzka „Wyborcza”. Zagłębiano się także w tematy teologiczne. „Jak Polacy ogłosili Maryję patronką kraju wolnego od Żydów. Odżydzanie Jezusa i Matki Boskiej, kuriozalne i pozornie śmieszne, ma swoją bogatą tradycję” – można było przeczytać w świątecznym „Magazynie GW”. Dzielono się także innymi wigilijnymi tradycjami „W Wigilię boksuję” – zwierzył się ze swoich „grzesznych przyjemności” aktor Tomasz Karolak. Dominował jednak jeden najważniejszy temat. „Da się być gejem w Kościele katolickim. Osoby LGBT mają nawet swojego duszpasterza, choć musi się ukrywać” – napisał dodatek warszawski gazety.

Profanacja Bożego Narodzenia

Nie wszystkim udzielał się świąteczny nastrój. Posłanka Platformy Obywatelskiej Jagna Marczułajtis-Walczak pokazała swoje ozdoby choinkowe z hasłem „J…ć PiS”. W liberalnych mediach rozwodzono się także nad tym, że ksiądz w kościele św. Jana Chrzciciela w Warszawie odmówił podania komunii mężczyźnie w maseczce z logo błyskawicy Strajku Kobiet. Owym mężczyzną okazał się działacz LGBT Gleb Bartoń. „Biłem gejów, teraz kocham. Na Ukrainie paliłem z moją bandą kluby gejowskie, w Polsce dokonałem coming outu” – bohater zwierzał się w „Dużym Formacie Gazety Wyborczej”.

Onet opisał z kolei, jeszcze przed Wigilią, pierwsze święta osób po apostazji. „W pierwszą wigilię po mojej apostazji obejrzeliśmy sobie historię o duchach na BBC, zagraliśmy w grę, zaśpiewaliśmy kolędy, przeczytaliśmy Pismo Święte, połamaliśmy się opłatkiem i po prostu nie poszliśmy na pasterkę i było fajnie” – mówi Michał. „To będą moje drugie święta po apostazji. Rok temu właściwie od początku grudnia czułem jakiś rodzaj smutku” – dodaje.

Nie próżnowało środowisko „Krytyki Politycznej”. Hanna Zagulska, asystentka zarządu Stowarzyszenia Sędziów Iustitia, opowiadała o swojej aborcji. Wraz ze swoim aktualnym partnerem Jasiem Kapelą życzyli Polakom „zielonego komunizmu”. Były też inne – równie fascynujące – tematy, jak lesbijski ślub rewolucjonistek z Łodzi, no i ogólnie seks, ale oczywiście nie ten małżeński, bo on jest archaiczny i grozi urodzeniem dziecka. Nie obyło się także bez porad dotyczących apostazji. „Po tym wszystkim, co działo się i dzieje w Kościele, wypisanie się z niego jest zwykłym aktem przyzwoitości. Apostazja to akt przyzwoitości” – napisał w Wigilię Jacek Dziduszko.

W kwestie wyciągania ludzi z Kościoła jest aktywnie zaangażowana posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka Lewicy, mimo że deklaruje się jako osoba wierząca, brała udział w zakłócaniu mszy św. w ramach proaborcyjnych protestów oraz reklamuje tzw. licznik apostazji, numerujący liczbę osób formalnie deklarujących wystąpienie z katolickiej wspólnoty.

Nie mogła zdecydować się także rzeczniczka Nowej Lewicy Anna Maria Żukowska. Na Twitterze opublikowała co prawda kartkę z bożonarodzeniowymi życzeniami pełną chrześcijańskich symboli, jednak potem życzyła internautom „tęczowych świąt” i „wszystkiego tęczowego”, cokolwiek miało to znaczyć.

Chlubne wyjątki

„Padają ostatnie bastiony państwowej klerykalizacji i przemocy Kościoła w życiu publicznym. 70 proc. Polaków chce wywalenia religii ze szkół. Podziękujmy głównie biskupom homofobom, księżom politykierom oraz prawicy. Bez was to by się nigdy nie udało” – pisał w drugi dzień Bożego Narodzenia polityk Wiosny Roberta Biedronia i jego partner Krzysztof Śmiszek, cytując tekst z portalu OKO.press.

Ten portal totalnej opozycji był w Boże Narodzenie w mocno autodestrukcyjnym nastroju. „Uprzedzając pytanie pro-liferów, czy mówiłabym to samo, gdybym została »usunięta« – otóż nie mówiłabym nic, bo by mnie nie było. To byłaby decyzja mojej mamy, tylko i wyłącznie. Nic mi do tego. Gdyby mnie nigdy nie było, nie miałabym czego żałować” – cytował jedną z proaborcyjnych aktywistek Strajku Kobiet.

Nie wszyscy jednak wykorzystali święta Bożego Narodzenia do atakowania chrześcijan i dzielenia Polaków. Wśród opozycji były wyjątki, nawet wśród tych, którzy są znani z ostrego politycznego języka. Borys Budka nagrał klip z kolędami, w którym znaleźli się posłowie Michał Szczerba czy Małgorzata Kidawa-Błońska. „W internecie i na TT jakiś niesformalizowany konkurs, kto tuż przed świętami Bożego Narodzenia bardziej obrazi katolików i ośmieszy tradycję świąt. Paskudne i infantylne. Może lepiej przekazać sobie znak pokoju, a zamiast narobić komuś pod choinkę, położyć mu pod nią prezent?” – apelował tuż przed świętami redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis.

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia w Polsce obnażyły swoistą schizofrenię światopoglądową, w której żyją zwolennicy opozycji. Z jednej strony chcieliby normalnie przeżyć ten czas, tak jak ich rodzice czy dziadkowie, z drugiej zaś lewicowy paradygmat atakowania wszystkiego, co wiąże się z tradycją, religią czy konserwatyzmem, każe obrzucać błotem chrześcijaństwo, bożonarodzeniowe zwyczaje czy wytykać Polakom zacofanie, obłudę i niekonsekwencję.

Ideologicznej Lewicy nie udało się wynaleźć świeckiej atrapy Bożego Narodzenia. Wszelkie poprawnie polityczne slogany czy próby desakralizacji świąt są po prostu niedorzeczne. Nie ma świąt bez celebracji narodzenia Jezusa Chrystusa. Pustki po Bogu nie da się wypełnić tym, co ludzkie.

Autor jest założycielem i dyrektorem Instytutu Globalizacji (www.globalizacja.org)


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts