„Wirus nie ma poglądów politycznych”. Politycy-lekarze wszystkich opcji powinni się zaszczepić

Wszyscy politycy powinni szczepić się zgodnie z planem szczepień. Osoby, które są w grupie zero, powinny się szczepić teraz. Wszyscy posłowie, senatorowie i członkowie rządu, którzy są personelem medycznym powinni się szczepić w pierwszej kolejności - powiedział w rozmowie z portalem Niezalezna.pl poseł PSL-u Władysław Teofil Bartoszewski.

pixnio

W niedzielę w całej Polsce ruszyła ogólnopolska akcja szczepień na SARS-CoV-2. W pierwszej kolejności zabiegowi poddawany jest personel medyczny, zwłaszcza ten, który pracuje bezpośrednio z chorymi na COVID-19. Szczepienia obejmują jednak też innych czynnych lekarzy. We wtorek wzajemnie zaszczepią się: marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) i b. marszałek izby Stanisław Karczewski (PiS).

Propozycja wspólnego szczepienia trafiła także do lidera ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza, który także jest lekarzem, ale nie odpowiedział on na nią. Zapytaliśmy posła PSL-u Władysława Teofila Bartoszewskiego o to, czy jego zdaniem nie byłoby dobrze, gdyby prezes jego ugrupowania dołączyłby do wspólnego szczepienia.

- Wszyscy politycy powinni szczepić się zgodnie z planem szczepień. Osoby, które są w grupie zero, powinny się szczepić teraz. Wszyscy posłowie, senatorowie i członkowie rządu, którzy są personelem medycznym powinni się szczepić w pierwszej kolejności. To ważne, żeby szczepili się wszyscy, niezależnie od przynależności partyjnej, bo wirus nie ma preferencji partyjnych, a wszyscy powinni dać przykład, że szczepić się należy

- powiedział polityk PSL-u.

Sam Władysław Kosiniak-Kamysz dzisiaj rano potwierdził, że również zamierza się zaszczepić. - Poddam się wszelkim działaniom promocyjnym na rzecz szczepienia. Jestem do dyspozycji we wszystkich możliwych działaniach. Będę współpracował z Ministerstwem Zdrowia, pełnomocnikiem rządu do spraw szczepień, bo uważam, że to jest sprawa ponad polityczna. Trzeba rzucić wszystkie siły, żeby pokazać prawdę naukową, badania naukowe, rozwiać te fake newsy, te głupoty, które rozsiewane - stwierdził.

Szczepionkę przyjęła już senator KO Alicja Chybicka. Chęć zaszczepienia zadeklarowali już także inni politycy-lekarze: Wojciech Maksymowicz, Tomasz Latos, Bolesław Piecha, Bartosz Arłukowicz, Riad Haidar, Jerzy Hardie-Douglas oraz Wojciech Konieczny.

Władysław Teofil Bartoszewski przypomniał, że Polskie Stronnictwo Ludowe w sposób pragmatyczny wspiera rząd w walce z koronawirusem i prowadzeniem szczepień.

- Na spotkaniu z ministrem Michałem Dworczykiem udostępniliśmy nasze kontakty w Ochotniczych Strażach Pożarnych w całym kraju - a oni są aktywni w całym kraju - żeby pomagać przy szczepieniach, a w końcu OSP jest prowadzone przez naszego byłego lidera premiera Waldemara Pawlaka. My wspieramy tutaj rząd, bo jest to rzecz ogólnopolska, a nie partyjna

- zaznaczył.
 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#koronawirus #szczepionka #Polskie Stronnictwo Ludowe #Władysław Teofil Bartoszewski #PSL

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo