Liberalny zaścianek

  

Liberalni, euroentuzjastyczni polscy politycy i publicyści lubią twierdzić, że konserwatywni i eurosceptyczni oponenci mają takie, a nie inne poglądy, bo... za mało czytają. Problem w tym, że jest całkowicie odwrotnie. Jeśli ktoś jeszcze ma liberalne i euroentuzjastyczne poglądy, to niezawodny znak…, że nie uzupełnia swojej wiedzy.

Zazwyczaj taka osoba ogranicza swoje czytelnictwo do książek napisanych na Zachodzie i to tylko przez liberalnych autorów. Bo tylko pozostawanie w czymś w rodzaju liberalnego zaścianka może powodować, że ktoś wciąż trzyma się poglądów rodem z „Gazety Wyborczej”. Otwartość umysłu i zdolność do przyswajania nowych informacji pozwalają dostrzec problemy systemu neoliberalnego i błędy integracji europejskiej. No, ale jeśli ktoś nie potrafi swoich horyzontów poszerzyć, to będzie oskarżał innych o ich ograniczenie.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts