Nowa generacja technologii sterowania napędem elektrycznym od japońskiej firmy motoryzacyjnej

Japońska firma motoryzacyjna Lexus zaprezentowała nową generację technologii sterowania napędem elektrycznym DIRECT4. Ten nowy system zaprojektowany został z myślą o kolejnej generacji modeli hybrydowych i elektrycznych na baterię.

mat. pras.

DIRECT4 to jedna z najważniejszych technologii z grupy Lexus Electrified, która umożliwi w przyszłych modelach hybrydowych i elektrycznych uzyskiwanie nie tylko świetnych osiągów, ale też unikalnych właściwości jezdnych i charakterystyki dynamicznej jazdy typowych dla Lexusa, określanych „Lexus Driving Signature”. DIRECT4 precyzyjnie kontroluje doprowadzany do kół moment obrotowy wytwarzany przez przedni i tylny silnik elektryczny, a także siłę hamowania wszystkich kół. Automatycznie rozdzielając napęd pomiędzy przednią i tylną oś, system dostosowuje sposób napędzania auta do działań kierowcy, nadając samochodowi najlepszą możliwą dynamikę. System opiera się na przedniej i tylnej e-osi, na które składają się rozwijający wysoki moment obrotowy silnik elektryczny i układ transaxle, skupiając się na optymalizacji rozdziału siły napędowej. Dzięki temu, że silniki są połączone z kołami bezpośrednio, całość działa bez wahań i opóźnień.
Jego działanie jest intuicyjne i szybkie w reakcjach, dając kierowcy prawdziwe poczucie pełnej integracji z samochodem. Ponadto zapewnia idealną równowagę między przewidywalnością a ekscytacją potężnym liniowym przyspieszeniem i ogromnymi możliwościami w pokonywaniu szybkich zakrętów. Jednocześnie system zaprojektowano tak, by był maksymalnie wyciszony i komfortowy – również zgodnie z DNA marki Lexus.
 

 Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

 

#branża motoryzacyjna #samochód elektryczny #samochód hybrydowy

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo