Chwała Bogu, Polsce cześć!

  

„Już nie w grobie, ale w żłobie/ z Bogiem staje polski duch;/ W niebo wznosi skrzydła obie/ i do lotu wprawia w ruch./ Śmiało, śmiało Boże ptaszę!/ Przeleć cale plemię lasze,/ zanieś smętnym dobrą wieść!/ Że nam w sercach Bóg się rodzi,/ Gwiazda wschodzi, Polska wschodzi,/ chwała Bogu, Polsce cześć!” – pisał w 1863 r. Karol Baliński, poeta, autor „Polskiej kolędy”.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć życzenia dobrych, pełnych miłości i nadziei dni. Ten wyjątkowy czas niech przyniesie Państwu chwile wytchnienia i radości, wyciszenia od codziennego zgiełku, wyłączenia niepotrzebnych sporów. Nie spędzamy tych świąt tak jak zwykle – spotykając się rodzinnie, odwiedzając bliskich. Troska, by było jak najmniej kolejnych zachorowań, sprawia, że w czasie pandemii jesteśmy osobno, w małych gronach bliskich. Ale przecież wciąż jesteśmy tą samą wspólnotą − dzielimy się opłatkiem, pamiętamy o naszych bliskich, cieszymy się z narodzin Boga i… myślimy o Polsce. Przed nami, także za sprawą gigantycznych funduszy, jakie płyną do Polski, dobry, nowy czas. „Gwiazda wschodzi, Polska wschodzi” – powtórzmy zatem z otuchą. Radosnych, spokojnych świąt, w zdrowiu, dających siłę i nadzieję na dobrą przyszłość.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts