Wolne miejsca dla brata w wierze

  

Łamiąc się opłatkiem z najbliższymi, będziemy życzyli sobie wzajemnie przede wszystkim zdrowia. Pamiętajmy jednak o tych, którzy te święta pragną nie tyle przeżyć w zdrowiu, co… w ogóle je przeżyć. O naszych braciach chrześcijanach zabijanych w wielu krajach tylko dlatego, że wyznają Jezusa Chrystusa. Co 5 minut na świecie ginie człowiek, który wierzy w tego samego Boga co my.

W 50 krajach, gdzie żyje 650 mln ludzi, prowadzony jest przez organizację Open Doors Światowy Indeks Prześladowań Chrześcijan. Odnotowywane są nie tylko morderstwa i ataki terrorystyczne, szczególnie częste w okresie Bożego Narodzenia. Chodzi też o porwania, tortury, gwałty, zmuszanie do zmiany religii oraz dyskryminację, jak niemożliwość znalezienia pracy w administracji państwowej czy brak dostępu do studiów. Na czele „listy hańby” znajdują się Korea Płn., Afganistan, Somalia, Libia, Pakistan, Erytrea, Sudan i Jemen. Urodzony w Wigilię Bożego Narodzenia 1798 r. Adam Mickiewicz pisał: „Jeśli zapomnę o Nich – ty Boże na niebie zapomnij o mnie!”. Dlatego w te święta przy wigilijnym stole zostawmy symboliczne wolne miejsce dla chrześcijanina, który z dala od Polski modli się do naszego wspólnego Boga, żeby po prostu przeżyć.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts