Zawsze gotowi, zawsze blisko! Żołnierze WOT jadą do Wielkiej Brytanii. Pomogą kierowcom

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przygotowują się do wyjazdu do Wielkiej Brytanii. - Będą przeprowadzać testy na obecność koronawirusa polskim kierowcom ciężarówek, którzy utknęli na granicy - przekazał w wigilię Bożego Narodzenia szef MON Mariusz Błaszczak.

Zdjęcie ilustracyjne
Jan Sroda/Gazeta Polska

- Żołnierze WOT przygotowują się do wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Terytorialsi będą przeprowadzać testy na obecność koronawirusa polskim kierowcom ciężarówek, którzy utknęli na granicy

 - napisał na Twitterze Błaszczak. Jak dodał, żołnierze także dostarczą kierowcom żywność i napoje.

Wcześniej rzecznik rządu Piotr Müller informował, że z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego polscy medycy jeszcze dziś polecą do Wielkiej Brytanii. Nasz personel medyczny zapewni szybszą realizację testów dla przekraczających granicę.

- Kierowcy muszą bezpiecznie wrócić do naszego kraju

 - dodał.

"Nasz personel medyczny zapewni szybszą realizację testów dla przekraczających granicę między Wielką Brytanią i Francją. Polskie państwo nie zostawi nikogo bez opieki. Kierowcy muszą bezpiecznie wrócić do naszego kraju"

Sytuacja, jaka ma miejsce w Wielkiej Brytanii, to skutek niedzielnej decyzji władz Francji, które na 48 godzin zamknęły możliwość wjazdu tego kraju w związku z rozprzestrzeniającą się tam nową odmianą koronawirusa. Wprawdzie od środy przeprawa przez La Manche znów jest możliwa, ale konieczny do tego jest negatywny wynik na obecność koronawirusa, a rozładowanie korków zajmie co najmniej kilka dni.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Wojska Obrony Terytorialnej

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo