Minister Wójcik i Golec uOrkiestra z wyjątkową wizytą. Zobacz WIDEO z Domu Dziecka w Mysłowicach

Dzieci z Domu Dziecka im. Św. Ojca Pio w Mysłowicach otrzymały instrumenty muzyczne, o których marzyły. Inicjatywę zorganizował minister w kancelarii premiera Michał Wójcik. Specjalne życzenia dla dzieci przesłał zespół Golec uOrkiestra zapowiadając wspólny koncert.

W poprzednim latach minister Michał Wójcik organizował dla dzieci wspólne kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk. Były także spotkanie ze śpiewakami z Opery Śląskiej i zajęcia baletu i śpiewu. 

Pianino, gitary i ukulele trafiły tym razem do zespołu wychowanków Domu Dziecka. Mają zaledwie od ośmiu do dwunastu lat, a już za sobą pierwsze publiczne koncerty. Wielkim marzeniem dzieci było stworzyć zespół, który może profesjonalnie występować. Brakowało najważniejszego - instrumentów muzycznych.

Na tę chwilę czekali wszyscy. Emocje wśród dzieci były ogromne, tak jak radość na widok muzycznych prezentów. Po roku od utworzenia muzycznego zespołu, utalentowani wychowankowie Domu Dziecka będą mogli profesjonalnie ćwiczyć  i występować. To niezwykle ważne, w czasach gdy dzieci przebywają w placówce podczas izolacji z powodu koronawirusa, zdalnych lekcji i braku kontaktu z rówieśnikami. 

Jest mi niezwykle miło, że miałem szansę sprawić radość dzieciom

– mówi Minister Michał Wójcik.

Kiedy usłyszałem, że w Domu Dziecka im. Św. Ojca Pio w Mysłowicach powstaje zespół, a nie mają swoich instrumentów rozwiązanie było jedno - pomóc. Mam nadzieję, że te prezenty poprawią nastrój  wychowankom w tych trudnych czasach epidemii. To niezwykle ważne, żeby dbać o młode talenty i  wspierać je, zwłaszcza  kiedy droga ich życia nie jest łatwa. Znalezienie  w sobie  pasji i realizacja marzeń to wielka rzecz i jeśli i przy moim skromnym udziale pomogłem, to mogę się tylko cieszyć. Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą wszystkim radość, miłość i błogosławieństwa  z Narodzenia Pańskiego

- dodaje Wójcik.

W tegoroczną edycję włączyli się muzycy Golec uOrkiestry. 

Cieszymy się z faktu, że Święty Mikołaj przyniósł Wam instrumenty. Muzyka rozwija, muzyka wyzwala, muzyka rozwija skrzydła

- powiedział Paweł Golec. 

Bracia zaproponowali też dzieciom wspólny występ, kiedy uOrkiestra gościć będzie w Mysłowicach.

 Źródło: niezalezna.pl, Ministerstwo Sprawiedliwości

 

#Mysłowice #Dom Dziecka #Święty Mikołąj #Michał Wójcik #Golec uOrkiestra

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo