Jak dochodzi do zakażenia?

Gdy wydawało się, że pandemie przestały być globalnym problemem, pojawienie się jednej z nich gwałtownie  przeorganizowało nasze życie i wymusiło zmianę codziennych nawyków, również tych związanych z dbaniem o zdrowie i jego ochronę. Natłok informacji, a także pojawiające się w mediach społecznościowych fake newsy sprawiły, że rzetelna edukacja w zakresie działań minimalizujących ryzyko zakażenia okazała się niezbędna. Co warto wiedzieć na ten temat?

W rzeczywistości chorobotwórcze drobnoustroje, poza drogą kropelkową, przenoszą się także w sposób mechaniczny, tzn. poprzez przeniesienie ich z różnych powierzchni np. w okolice oczu, nosa lub ust. Główną rolę odgrywają tutaj nasze dłonie, ponieważ to nimi najczęściej dotykamy okolic wrażliwych na transmisję patogenów. Dlatego tak ważne jest częste usuwanie groźnych dla zdrowia mikroorganizmów – wirusów, bakterii i grzybów – z powierzchni naszej skóry. Pomóc nam w tym może regularna dezynfekcja rąk przeznaczonym do tego preparatem biobójczym.

Korzyści i bezpieczeństwo stosowania Trisept MAX

Chcąc zapewnić Ci pełną ochronę przed chorobotwórczymi drobnoustrojami, stworzyliśmy produkt biobójczy zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Trisept MAX to biobójczy preparat do dezynfekcji dłoni, którego formuła została opracowana przez firmę farmaceutyczną. Produkt posiada w swoim składzie aż dwa alkohole, co sprawia, że jest niezwykle skuteczny w zwalczaniu drobnoustrojów. To podwójne, potwierdzone
badaniami laboratoryjnymi wsparcie w walce z wirusami, bakteriami i grzybami. Co więcej, w składzie produktu uwzględniono także glicerynę, która chroni dłonie przed przesuszeniem.

Jak dbać o skuteczną dezynfekcję rąk?

Wraz z nadejściem okresu jesienno-zimowego wzrosła liczba zachorowań, m.in. na COVID-19. Z racji że czas ten wiąże się z dodatkowym zagrożeniem zdrowotnym, sprawia, że z większą troską próbujemy chronić siebie i naszych najbliższych. Zwróćmy uwagę na edukację najmłodszych, mówiąc im, dlaczego regularna dezynfekcja dłoni jest tak ważna. Ucząc pociechy, jak mogą dbać o bezpieczeństwo dłoni np. w przedszkolu, szkole czy podczas kontaktu z rówieśnikami, zyskujemy szansę, że wypracują sobie one dobry nawyk konsekwentnego sięgania po preparat przeznaczony do dezynfekcji dłoni. Warto wiedzieć, że dzieci uczą się i wyrabiają swoje nawyki także poprzez obserwowanie i naśladowanie tego, co robią dorośli, dlatego sami powinniśmy pamiętać o używaniu preparatów do dezynfekcji rąk.

Jak stosować Trisept MAX?

Biobójczy preparat do dezynfekcji dłoni Trisept MAX jest niezwykle prosty w użyciu. Wystarczy nałożyć niewielką ilość płynu (ok. 3 ml) na czyste, suche dłonie i wcierać go w skórę przez 30 sekund. Trisept MAX jest produktem w pełni bezpiecznym, dlatego polecamy jego wielokrotne stosowanie w ciągu dnia, również przez dzieci powyżej 6. roku życia – preparat posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Wygodne kieszonkowe opakowanie sprawia, że możesz zabrać Trisept MAX wszędzie tam, gdzie może się on okazać szczególnie potrzebny – do pracy, na uczelnię, w podróż służbową. Bez problemu możesz dezynfekować nim dłonie robiąc zakupy czy korzystając z komunikacji miejskiej. Trisept MAX nie tylko jest skuteczny i wygodny w użyciu, ale również niezwykle wydajny, ponieważ 30 ml płynu wystarcza na aż 200 aplikacji!

Dezynfekcja rąk w domu i przestrzeni publicznej, zachowywanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczki w miejscach, gdzie jest ona wymagana, to podstawowe kroki, które możesz podjąć, aby chronić zdrowie swoje i swoich najbliższych w czasie pandemii. Wspieramy Cię w tych codziennych staraniach, oferując skuteczny i bezpieczny preparat do dezynfekcji. Trisept MAX dostępny jest w aptekach – zapytaj o niego farmaceutę!