Z OSTATNIEJ CHWILI

Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do NATO • • • Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do NATO.  • • •

Kraje Bałtyckie ściągną swoich obywateli z Wielkiej Brytanii

Część obywateli Litwy Łotwy i Estonii, którzy utknęli w Wielkiej Brytanii z powodu nowej odmiany koronawirusa i wstrzymania lotów, 28 grudnia będzie mogła przybyć do Rygi specjalnym samolotem. Każde z trzech państw otrzymało na wspólny lot po 48 miejsc.

pixabay

- Uzgodniliśmy kwestię zorganizowania wspólnego lotu 28 grudnia. Listę powracających osób tworzą trzy ambasady” w Wielkiej Brytanii

poinformował w środę minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis.

Szef dyplomacji zaznaczył, że „lot będzie miał charakter humanitarny”, a „lista osób powracających będzie sporządzana z uwzględnieniem stanu zdrowia i szczególnej sytuacji poszczególnych osób”.

Po wylądowaniu 28 grudnia samolotu w Rydze obywatele Litwy w sposób zorganizowany zostaną przewiezieni do kraju. Będą ich obowiązywały zasady stosowane w Wielkiej Brytanii, czyli negatywny wynik testu na SARS-CoV-2 zrobionego w ciągu ostatnich 48 godzin lub 10-dniowa samoizolacja.

Landsbergis poinformował, że po Świętach szefowie MSZ państw bałtyckich zamierzają podjąć dyskusję na temat możliwości wznowienia połączenia lotniczego z Wielką Brytanią.

W związku z szerzącą się w Wielkiej Brytanii nową odmianą koronawirusa, władze Litwy, Łotwy i Estonii wstrzymały w poniedziałek rano pasażerskie połączenia lotnicze z Wielką Brytanią. Wprowadzony zakaz obowiązuje do 31 grudnia.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #pandemia #epidemia #Wielka Brytani #Estonia #Łotwa #Litwa

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo