Przywileje dla ozdrowieńców. Premier precyzuje zapisy nowego rozporządzenia

Status ozdrowieńców rozciągnięty został również na osoby, które są ozdrowieńcami sprzed czasu publikacji rozporządzenia - potwierdził dziś premier Mateusz Morawiecki, poproszony przez nas o doprecyzowanie zapisów ostatniego rozporządzenia Rady Ministrów. Szef rządu raz jeszcze zaapelował do Polaków, by ci gremialnie udali się na szczepienia.

fot. Krystian Maj/ Flickr/@Kancelaria Premiera

- W rozporządzeniu Rady Ministrów z 21 grudnia znalazły się przywileje dla ozdrowieńców, podobne do tych, które dotyczą osób zaszczepionych. Czy dotyczy to wszystkich ozdrowieńców od początku epidemii czy też może tych, którzy wyzdrowieją dopiero po publikacji tego rozporządzenia? - zwróciliśmy się z pytaniem do premiera Morawieckiego.

Jak czytamy w rozporządzeniu Rady Ministrów z 21 grudnia, to m.in. wyłączenie ozdrowieńca z obowiązku odbycia kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną SARS-CoV-2.

- Ktoś, kto jest ozdrowieńcem i ktoś, kto jest zaszczepiony, w wielu zachodnich regulacjach uzyskuje podobny status, jako osoba, która może uczestniczyć w różnych wydarzeniach

- przyznał premier, zaznaczając przy tym, że trwa tam intensywna kampania zachęcająca wszystkich do zaszczepienia się.

Analogicznie apel wystosował szef rządu.

- Zachęcam wszystkich, szczepmy się

- mówił.

Odpowiadając na pytanie przyznał, że „status ozdrowieńców rozciągnięty został również na osoby, które są ozdrowieńcami sprzed czasu publikacji rozporządzenia”.

 

Źródło: niezalezna.pl

#COVID-19 #koronawirus #szczepionki

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo