Wideo jest dostępne we wszystkich 24 językach urzędowych Unii Europejskiej. Wystąpili w nim szefowie państw i rządów, którzy w Brukseli spotykają się na posiedzeniach Rady Europejskiej.

Jej przewodniczący Charles Michel mówi o tym, jak ciągle ważne jest odpowiedzialne działanie, w tym przestrzeganie zasad dystansu społecznego i higieny, a także dbanie o innych i o siebie.

- Cieszę się, że długo oczekiwana szczepionka na Covid-19 będzie wkrótce dostępna. To daje nadzieję na szybkie przezwyciężenie pandemii. Razem, solidarnie zwyciężymy. Dziękuje wszystkim, którzy angażują się w tę walkę

 - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podkreśliła, że najlepsza ochrona przed pandemią spoczywa "w naszych własnych rękach". Wyjaśniła, że polega ona na "ograniczeniu kontaktów, noszeniu maseczki, utrzymywaniu dystansu". "(...) i naszych pionierskich badaniach, które wkrótce dostarczą nam szczepionkę. Razem będziemy silniejsi niż wirus" - oznajmiła Merkel.

- Musimy utrzymać naszą determinację i solidarność, żeby razem stanąć przeciwko wirusowi aż do momentu, gdy szczepionka uwolni nas od pandemii

 - powiedział z kolei prezydent Francji Emmanuel Macron.