Premier Mateusz Morawiecki otworzył dziś część Południowej Obwodnicy Warszawy. Trasa łączy Wilanów z drogą S17 Warszawa-Lublin i autostradą A2.

"To poważny krok w kierunku infrastruktury na europejskim poziomie w stolicy Polski. Oznacza to także wiele korzyści dla nas wszystkich" - zaznaczył premier.

- Chcemy przecież, żeby miasta były dla mieszkańców, a obwodnice, autostrady, trasy szybkiego ruchu – dla ciężkiego transportu. Ma to wielkie znaczenie dla środowiska i dla jakości życia mieszkańców, także dla rozwoju gospodarki. To w końcu ważny krok modernizacyjny dla całej Polski i nasz sposób na odbicie po pandemii 

- dodał Morawiecki.

Jak podkreślił szef rządu, "kierowcy usłyszeli o Południowej Obwodnicy Warszawy ponad 30 lat temu. Ale dopiero w 2017 roku rozpoczęły się prace budowlane".

- Mówimy tu o odcinku kluczowym nie tylko dla Warszawy, ale i dla całej Polski, bo gdy będzie w całości ukończony, połączy wschód z zachodem – wschodnią i zachodnią część autostrady A2. Ta obwodnica jest także naszym pierwszym słowem w realizacji Programu 100 obwodnic, w ramach którego w ciągu 10 lat zbudujemy wokół miast i miasteczek w całej Polsce sieć dróg o łącznej długości 820 km. W ten sposób rozpoczynamy jeden z najważniejszych projektów, który trwale zmieni Polskę na lepsze

- napisał na Facebooku.