Gowin zachęca do szczepień

Wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin zaapelował we wtorek o przystąpienie do szczepień na COVID-19. - Chciałbym zaapelować do wszystkich, abyśmy w imię odpowiedzialności za siebie, solidarności z resztą społeczeństwa, zdecydowali się na ten krok, rekomendowany przez naukowców - oświadczył.

zdjęcie ilustracyjne / pexels.com/@Gustavo Fring

Europejska Agencja Leków (EMA) zdecydowała o autoryzacji szczepionki przeciw COVID-19 firm Pfizer i BioNTech.

Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że "do wieczora 26 grudnia powinno trafić do Polski pierwsze 10 tys. dawek szczepionki przeciw koronawirusowi; do południa 27 grudnia preparat dotrze do wybranych szpitali węzłowych i tego samego dnia rozpoczną się szczepienia 10 tys. osób".

O poddanie się szczepieniom na COVID-19 zaapelował w Programie Pierwszym Polskiego Radia szef MRPiT Jarosław Gowin.

- Wkrótce rozpocznie się akcja ze szczepieniami. W tej chwili wydaje się, że największą barierą nie są względy medyczne, organizacyjne, tylko brak woli dużej części polskiego społeczeństwa, aby przystąpić do szczepień

- ocenił wicepremier.

- Chciałbym zaapelować do wszystkich, abyśmy nie obawiali się i w imię odpowiedzialności za siebie, solidarności z resztą społeczeństwa zdecydowali się na ten krok, rekomendowany przez naukowców, lekarzy - zaapelował.

Gowin odniósł się także do wykrycia w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2, o czym poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

- Nie ma powodów do paniki, sytuacja jest pod kontrolą. Analizujemy to na bieżąco, jesteśmy w kontakcie ze służbami sanitarnymi, medycznymi z całej Unii Europejskiej, także Wielkiej Brytanii. Sytuację analizują czołowi polscy naukowcy i wydaje się, że ten szczep nie jest groźniejszy z punktu widzenia życia ludzkiego, nie jest też odporny na szczepionki

- zaznaczył wicepremier.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #Jarosław Gowin #szczepienia

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo