„Jestem weteranką, to już trzeci raz”. Reakcja Scheuring-Wielgus na możliwość uchylenia immunitetu

Joanna Scheuring-Wielgus może stracić immunitet i usłyszeć zarzuty w związku z zakłócaniem nabożeństwa oraz obrażaniem uczuć religijnych. Nic sobie jednak nie robi z widmem konsekwencji za swój czyn. - Jeśli chodzi o groźby odbierania immunitetu, to w zasadzie jestem weteranką i można powiedzieć, że przywykłam. Bo to już trzeci raz - napisała na Twitterze.

Joanna Scheuring-Wielgus
fot. twitter.com/JoankaSW

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do marszałek Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus - poinformowała dziś Prokuratura Krajowa. Śledczy chcą jej postawić zarzuty "złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych".

Chodzi o zdarzenia, do których doszło podczas porannej Mszy Świętej 25 października br. w toruńskim Kościele p.w. św. Jakuba Apostoła. W trakcie nabożeństwa do kościoła weszła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus ze swoim mężem. Podeszli pod ołtarz, po czym stojąc przodem do wiernych prezentowali proaborcyjne transparenty. Następnie małżonkowie odwrócili się w stronę ołtarza i kapłanów, po czym wyszli z kościoła idąc nawą główną. 

- Jeśli chodzi o groźby odbierania immunitetu, to w zasadzie jestem weteranką i można powiedzieć, że przywykłam. Bo to już trzeci raz 

- skomentowała Joanna Scheuring-Wielgus, pozując... z kartonem, na którym napisane jest "Kobieto! Sama umiesz decydować". Tym samym, który prezentowała, zakłócając nabożeństwo.

Tymczasem politycy Lewicy utworzyli nawet... hasztag "#muremZaJSW", co niektórzy internauci zdążyli już przerobić na... "JSWzaMurem". Lewica zapowiada, że będzie bronić Scheuring-Wielgus. 

 

 

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#Joanna Scheuring-Wielgus #Sejm #immunitet

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo