Trzaskowski stawił się na komendzie policji

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stawił się dziś w komendzie policji. Został wezwany, jako podejrzewany o wykroczenie przeciwko przepisom porządkowym.

Rafał Trzaskowski
By Platforma Obywatelska RP - https://www.flickr.com/photos/platformaobywatelskarp/49940463578/, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=91989775

Rafał Trzaskowski przyjechał do Komendy Rejonowej Policji przy Zakroczymskiej, gdzie miał się stawić – jak napisano w wezwaniu - "w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie o wykroczenie z art. 54 KW".

O wezwaniu prezydent Warszawy poinformował na swoim profilu na Twitterze 9 grudnia.

"Korespondując niedawno z Policją prosiłem o wyjaśnienie jej agresywnych działań wobec pokojowych demonstrantów. Wciąż czekam na odpowiedź. Tymczasem dostałem... wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych. Ot, taki dialog" - napisał.

"Wykonujemy czynności zlecone w ramach pomocy prawnej dla dwóch jednostek z kraju"

- poinformował rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa I nadinsp. Robert Szumiata. Dodał, że chodzi zdarzenia, do których doszło w Chojnicach i Tarnowie w czasie kampanii przedwyborczej.

Art. 54. kodeksu wykroczeń mówi: "Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany".

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Trzaskowski #policja

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo