Kultura polityczna według PO. Kandydatka na posła do dziennikarza: "cwele"

Adam Wosik, dziennikarz prowadzący dwa portale w Policach, ujawnił, że poseł PO Arkadiusz Marchewka i szef struktur tej partii w regionie podaje nieprawdziwe informacje podczas konferencji prasowej. Marchewka twierdził, że Police nie dostały nic w ramach pomocy rządowej, Wosik ujawnił, że to nieprawda, bo samorząd otrzymał 10 mln zł. Do informacji Wosika odniosła się kandydatka PO na posła i pracownica Urzędu Marszałkowskiego kierowanego przez marszałka z PO: − Trele morele, ćwierki i cwele.

CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34318012

Adam Wosik od wielu lat prowadzi dwa portale – Policebezcenzury.pl i Policeiokolice.eu. Publikuje w nich informacje i krytyczne opinie na temat działalności lokalnych polityków. Szczegółowo informuje o aferze polickiej w Zakładach Chemicznych, której bohaterami są prominentni działacze Platformy Obywatelskiej. Opublikował także książkę na podstawie dokumentów IPN o agenturalnej przeszłości lokalnych polityków i samorządowców pt. „Police historia nieznana”. Informował obszernie o przeszłości burmistrza Polic Władysława Diakuna, zarejestrowanego przez SB jako TW „Jan”. Ponadto pisał także o przeszłości ojca burmistrza Diakuna – Jana, informatora UB o pseudonimie „Grisza”, byłego członka UPA.

Adam Wosik informował także, że gdy w ubiegłym roku CBA zabezpieczyło telefon burmistrza Polic i przeszukało jego mieszkania w związku z aferą policką, poręczył za niego... senator Stanisław Gawłowski, któremu prokuratura postawiła siedem zarzutów, w tym cztery o charakterze korupcyjnym. Gawłowski przekonywał wtedy, że burmistrz Diakun „stał się ofiara nagonki PiS”.

W związku z informacjami zamieszczanymi na swoich portalach Adam Wosik miał trzy procesy.

− To próba zniechęcania mnie do informowania o przeszłości lokalnych polityków i ich obecnych przekrętach

– mówi „Codziennej” redaktor Adam Wosik. − Ale ja z tego nie zrezygnuję − dodaje.

W ubiegłym tygodniu do Polic przyjechał poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka, który po aresztowaniu Stanisława Gawłowskiego zastąpił go na stanowisku szefa Platformy Obywatelskiej na Pomorzu Zachodnim. Poseł Marchewka podczas konferencji prasowej „Zero dla Polic” informował lokalnych dziennikarzy, że „rządzący zapomnieli, gdzie leżą Police. Zero złotych dofinansowania z rządowego Funduswzu Inwestycji Lokalnych”. Wraz z posłem Marchewką w konferencji prasowej brał udział szef PO z Polic Janusz Szwyd. Według informacji Archiwum Państwowego w Szczecinie Szwyd był członkiem PZPR, a z kolei w dokumentach Archiwum Akt Nowych można wyczytać, że Szwyd był wcześniej szefem ZSMP na Wydziale Kwasu Siarkowego Zakładów Chemicznych Police.

Adam Wosik na swoim portalu wyjaśnił, że informacje podane przez posła Marchewkę są nieprawdziwe.

− To zwyczajne kłamstwo, bo starostwo w pierwszej transzy pomocy covidowej dostało 5,5 mln zł, a gmina 2,9 mln zł

– mówi Adam Wosik. − Natomiast zgodnie z informacjami urzędu wojewódzkiego w ramach drugiej transzy starostwo otrzyma 2,2 mln zł i pieniądze te zostaną przeznaczone na termomodernizacje budynków szkolnych Zespołu Szkoły im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Do informacji opublikowanych przez Adama Wosika odniosła się Maria Schneider, kandydatka na posła z list PO na Pomorzu Zachodnim i pracownica Urzędu Marszałkowskiego kierowanego przez Olgierda Geblewicza, szefa PO w Szczecinie. Na profilu policeiokolice.eu na Facebooku napisała: „Powinniście się nazywać trele morele, ćwierki i cwele”.

–  Składam oficjalną skargę na działalność pracownika Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie

– mówi Adam Wosik. − Przypominam, że zgodnie z Kodeksem Etyki Pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego „pracownik urzędu traktuje pracę jako służbę publiczną, działa tak, aby swoim postępowaniem wzbudzać zaufanie, wzmacniać prestiż i rangę urzędu”. Ponadto „przestrzega zasad dobrego wychowania, zachowuje się uprzejmie i życzliwie”. Dlatego żądam usunięcia wpisu, oficjalnych przeprosin i ukarania pracownika, który stosuje język debaty publicznej niezgodnie z przyjętymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zasadami etycznymi.

Wpis kandydatki PO do wczoraj nie został usunięty. Wosik jest także dziennikarzem Radia Szczecin, a także spikerem w Pogoni Szczecin. Kilkukrotnie otrzymał nagrodę dla najlepszego spikera w ekstraklasie.

 

Komentarz kandydatki PO na posła znajduje się pod tym postem opublikowanym na Facebooku. 

 

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Arkadiusz Marchewka #PO #Police #Adam Wosik

Tomasz Duklanowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo