"Poje**** cię, Robert?" Tak były poseł PO rozmawiał z Lewandowskim. Opublikowano treść nagrań

Portal "Bussines Insider" publikuje kolejne zapisy rozmów Roberta Lewandowskiego z byłym menadżerem Cezarym Kucharskim. Piłkarz odgryza się w nich ex-posłowi Platformy Obywatelskiej za oskarżenia o oszustwa podatkowe.

Fot.Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Cezary Kucharski w październiku został zatrzymany przez policję. Były menadżer Roberta Lewandowskiego usłyszał zarzuty szantażowania kapitana Biało-czerwonych. Kucharski domagał się od piłkarza Bayernu Monachium 20 milionów euro za milczenie. Lewandowski i jego żona mieli być według byłego posła Platformy Obywatelskiej "oszustami podatkowymi".

Lewandowski był mocno zaskoczony taką sugestią ze strony byłego partnera biznesowego. W nagranych rozmowach słychać, że piłkarz nie pozostał na takie oskarżenie obojętny i szybko odpowiedział Kucharskiemu co o nim myśli.

Lewandowski: Czarek, czy ty słuchasz, co ja do ciebie mówię? Mówię do osoby, która była posłem, sprowadzała czarne pieniądze bez podatku, tak?

Kucharski: Nie no Robert, przestań gadać.

Lewandowski: I wyłudziła kredyt na biuro w Krakowie, tak? I pracowała z kolejnymi osobami, które są oszustami i wyłudzały pieniądze ode mnie.

To wątek pieniędzy z Liechtensteinu oraz inwestycji spółki Moonoffice w Krakowie, który pojawił się już podczas rozmowy w Monachium.

Kucharski: Robert, powiem ci tak, przestań pier***** głupoty!

Lewandowski: Ale to ty gadasz głupoty tak naprawdę.

Kucharski: Bo ty w życiu nie masz pojęcia, na czym polega budowa biurowca. Nie masz pojęcia. Żaden kredyt nie został wyłudzony. Czy ty myślisz, że kredyt na 30-parę milionów złotych ja mogę wyłudzić…

Lewandowski: Ty wziąłeś pieniądze, a przecież ty nic nie robiłeś przy tym biurowcu, przecież ty nie masz pojęcia jak zbudować biurowiec. Więc nie mów o tym, że ja nie mam pojęcia, bo nie buduję. Nie masz pojęcia. To, że usłyszysz jednym uchem i powtórzysz…

Kucharski: Ale ty gadasz głupoty, że 35 mln złotych wyłudziłem kredytu? Poje**** cię, Robert? O czym ty mówisz?

Lewandowski: To ja mogę w drugą – czy ciebie poje****, że ja mam ci zapłacić za nic? To jest to samo. Albo zejdźmy na ziemię i normalnie zacznijmy rozmawiać, albo wymyślaj rzeczy dalej.
 
Pełny zapis rozmowy znajduje się na stronie "Business Insider"
 
Kucharski nie przyznał się do szantażowania Lewandowskiego. Menadżer po usłyszeniu zarzutów miał zapłacić milion euro poręczenia majątkowego i nie może opuszczać kraju.  Niedawno odbyło się posiedzenie sądu dotyczące zażalenia Kucharskiego w tej sprawie. Sąd wprawdzie zmniejszył środki zapobiegawcze, ale:
 
Sąd podzielił stanowisko prokuratury o wysokim prawdopodobieństwie popełnienia czynu zabronionego przez podejrzanego Cezarego K.
 
 

 Źródło: businessinsider.com.pl, niezalezna.pl

 

#piłka nożna #szantaż #Cezary Kucharski #Robert Lewandowski

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo