"Eksplozja tak wielka, że w promieniu kilkuset metrów powypadały szyby". Tragedia w Puławach

Pod gruzami domu jednorodzinnego w Puławach (Lubelskie), w którym dziś wybuchł gaz, znaleziono ciało mężczyzny. Wcześniej strażacy odnaleźli zwłoki starszej kobiety. "Siła eksplozji była tak duża, że w promieniu kilkuset metrów powypadały szyby z okien" - podają strażacy.

Wybuch gazu w Puławach
TVP Info/print screen

"Została znaleziona druga osoba. To mężczyzna, w wieku ok. 75 lat. Niestety, nie żyje"

- powiedział rzecznik prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach mł. bryg. Grzegorz Buzała.

"Nie mamy informacji ani podejrzeń, żeby ktoś jeszcze mógł znajdować się pod gruzami. W tym domu było zameldowanych sześć osób, z tego trzy tam mieszkały" – dodał.

Do wybuchu – najprawdopodobniej gazu - doszło w jednopiętrowym domu przy ul. Krótkiej w Puławach. W domu znajdowały się trzy osoby - jedna z nich, kobieta, wydostała się na zewnątrz, była przytomna, została przewieziona do szpitala. Pod gruzami strażacy znaleźli ciała kobiety i mężczyzny.

Okoliczne domy są uszkodzone, w promieniu kilkuset metrów powypadały szyby z okien. Rzeczywiście siła wybuchu była dosyć duża

– mówił na antenie TVP Info starszy brygadier Michał Banach z komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Dom, w którym doszło do wybuchu, zawalił się. Jak dodał Buzała, budynek prawdopodobnie zostanie rozebrany przy pomocy ciężkiego sprzętu.

W akcji poszukiwawczo-ratowniczej brało udział około 70 strażaków.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, tvp.info, twitter.com

#Puławy #gaz #ciało #wybuch #eksplozja

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo