Z OSTATNIEJ CHWILI

Papież: apeluję do prezydenta Rosji o zatrzymanie spirali przemocy i śmierci na Ukrainie • • •

Członek sycylijskiej mafii wpadł w Krakowie

40-letniego Alberto C. zatrzymali w Krakowie "łowcy cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna wywodzący się z mafijnej rodziny Laudani z Sycylii był poszukiwany europejskim listem gończym.

CBŚP
cbsp.policja.pl

Jak przekazała nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP, na początku tygodnia we Włoszech przeprowadzono działania, podczas których zatrzymano 17 osób.

"Akcja realizowana przez Guardia di Finanza miała na celu rozbicie organizacji przestępczej zajmującej się dokonywaniem wymuszeń, lichwą, fałszerstwami przetargowymi, osobistą przemocą czy nielegalnym posiadaniem broni"

– doprecyzowała Jurkiewicz.

Włoskim funkcjonariuszom nie udało się zatrzymać 40-letniego Alberto C., wysoko postawionego przestępcy, pochodzącego z sycylijskiej rodziny mafijnej Laudani.

"Wszystko wskazywało na to, że w trakcie akcji Alberto C. przebywał na terenie Polski. W związku z tym za mężczyzną został wystawiony europejski nakaz aresztowania" – podała nadkom. Iwona Jurkiewicz. Wyjaśniła, że CBŚP przystąpiło do poszukiwań Alberto C. na podstawie ENA, za pośrednictwem włoskiego oficera łącznikowego w Polsce.

Zadanie odnalezienia Włocha przydzielono grupie tzw. łowców cieni z CBŚP, którzy specjalizują się w poszukiwaniu ukrywających się przestępców.

"Policjanci sprawdzili każdy możliwy trop, aby dotrzeć do ściganego. Ustalili, że członek włoskiej mafii przebywa w Krakowie. W środę mężczyzna został zatrzymany"

– podała Jurkiewicz.

Alberto C. w polskim areszcie będzie czekał na ekstradycję.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#CBŚP #mafia #ENA

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo