W "Minęła 20" o zbrodniach komunistów. Soboń do Jońskiego: Był pan w SLD, prawda? To mi wystarczy

Jeśli pan -jako młody człowiek - był gotów wstąpić do partii, która jest prostym kontynuatorem zbrodniczej działalności Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, trudno dzisiaj, aby pan jednoznacznie chciał wskazać, kto był dobry, a kto zły, co było zbrodnią, a co było bohaterstwem - mówił gość programu TVP Info "Minęła 20" wiceszef MAP Artur Soboń, zwracając się do posła KO Dariusza Jońskiego.

TVP Info

- Czy organizacje Służba Bezpieczeństwa i inne, wyszczególnione w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej, powinny być określone mianem „zbrodniczych”? By w przyszłości nasze dzieci nie miały co do tego wątpliwości…

- zwrócił się prowadzący Michał Rachoń do posła Inicjatywy Polskiej Dariusza Jońskiego.

- Jak wpłynie taki projekt, to się odniosę. Powołując się na wymiar sprawiedliwości, każda z tych osób, a nie gremialnie, powinna ponieść odpowiedzialność za swoje czyny. Zarówno z tamtych lat, jak teraz. Również za czasów PiS-u, tego rządu, są osoby, które łamią prawo. Mam nadzieję, że tak samo po tych rządach zostaną rozliczeni - przyznał polityk Koalicji Obywatelskiej.

- Tak samo? Pan uważa, że system, który funkcjonował w Polsce, przywieziony na sowieckich czołgach, to to samo, co trzecia RP? - dopytywał prowadzący „Minęła 20”.

- Sprawiedliwość musi być wobec każdego. Wobec tego, który złamał prawo wtedy i wobec tego, który łamie prawo dziś - dodał Joński.

"Był pan w SLD?"

Do dyskusji włączył się drugi z gości TVP Info - wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.

- Panie pośle, pan był w SLD, prawda? - zapytał Jońskiego.

- No byłem, tak… - odparł polityk.

- To mi wystarczy. To całość odpowiedzi. Jeśli pan - jako młody człowiek - był gotów wstąpić do partii, która jest prostym kontynuatorem zbrodniczej działalności Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, trudno dzisiaj, aby pan jednoznacznie chciał wskazać, kto był dobry, a kto zły, co było zbrodnią, a co było bohaterstwem

- odparł wiceminister Soboń.

- Niech pan spojrzy na swoich kolegów z PiS-u! - grzmiał Joński.

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

#Grudzień '70 #pacyfikacja górników #Kopalnia Wujek #Michał Rachoń #Artur Soboń #Dariusz Joński #Minęła 20

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo