Nieoficjalną informację o pozytywnym wyniku testu na COVID-19 Marty Lempart podała telewizja TVP Info tuż przed godziną 16.00. Test miała wykonać 14 grudnia. 

W ubiegły czwartek liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart udała się do Brukesli. Przed budynkiem Komisji Europejskiej aktywistki klimatyczne zorganizowały konferencję prasową, podczas której była obecna także Lempart. W Brukseli aktywistka Strajku Kobiet spotkała się także z Donaldem Tuskiem. 

Wcześniej przez wiele tygodni Marta Lempart była jedną z głównych "gwiazd" ulicznych protestów, gdzie wielokrotnie nie stosowano się do przepisów związanych z epidemią koronawirusa. 


Od 22 października w całym kraju trwają wulgarne protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Wywołało je orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją. Protesty przeciwko decyzji TK ws. aborcji, których głównym inicjatorem jest Ogólnopolski Strajk Kobiet z czasem przerodziły się w wystąpienia antyrządowe. W niektórych akcjach protestacyjnych biorą również udział środowiska związane z innymi grupami społecznymi