Zbliżają się święta Bożego Narodzenia - niezwykle ważny czas dla Polaków. Z tej okazji składane są życzenia i wielu polityków wykorzystuje do tego świąteczne kartki. Poseł Aleksandra Gajewska postawiła na grafikę z... własnym wizerunkiem i hasłem "Wesołych Świąt! Spokoju, radości i odpoczynku z najbliższymi życzy Aleksandra Gajewska". Dodano też hasztag #JasneŻeGajewska.

- Otrzymałem życzenia od Pani Poseł z PO. Na zdjęciu jest sama Pani Poseł. Nie wiem co świętuje Pani Gajewska - urodziny, imieniny, święto zimy? Chętnie będę świętował z najbliższymi , ale najpierw chciałbym wiedzieć co. Ktoś wie?

- napisał na Twitterze Krzysztof Świątek. 

To nie pierwsza zaskakująca kartka świąteczna, jaką przygotowali politycy Platformy Obywatelskiej. Szerokim echem odbiła się kartka od Rafała Trzaskowskiego. Warszawski ratusz zamówił bożonarodzeniowe kartki, na których nie ma krzyża, Chrystusa, Betlejem, w związku z tym pojawiły się głosy, że być może nie chodzi o święta Bożego Narodzenia. - Każdy widzi to, co chce widzieć - ripostowała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

-  Co autor miał na myśli? O jakie święta chodzi? Gdzie tu Boże Narodzenie? - pytał z kolei zdziwiony Marek Sawicki z PSL. Jak widać, to samo pytanie powróciło szybciej niż można było się spodziewać - przy okazji kolejnej kartki.