Nauczyciele w pierwszej grupie objętej szczepieniami

Nauczyciele będą w pierwszej grupie objętej szczepieniami przeciw COVID-19 – zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na antenie TVP Info. We wtorek rząd przyjął Narodowy Program Szczepień. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska ma zakontraktowane ponad 60 mln dawek szczepionki od 6 firm, które pierwsze przedstawiły dokumentację do akceptacji przed odpowiednie agencje medyczne.

Alexandra_Koch/pixabay.com/service/license/

Dziś podczas posiedzenia Rady Ministrów przyjęliśmy uchwałę, w której nauczyciele zostali zakwalifikowani do pierwszej grupy, tej, która będzie najwcześniej – zaraz po służbach medycznych – objęta szczepieniami.
- poinformował minister Czarnek.

Zaapelował także do wszystkich, aby – kiedy szczepionka będzie dostępna – poddać się szczepieniu, ponieważ pozwoli to zakończyć okres pandemii. Podkreślił przy tym, że szczepionki nie będą obowiązkowe.

Oczywiście będziemy zaczynali od medyków. Chcemy też stosunkowo szybko zaszczepiać nauczycieli, ale nie od tego uzależniamy powrót do szkół, od razu to chcę podkreślić, że powrót do szkół będzie zależny od tego, jaki będzie przebieg pandemii w najbliższych 4-5 tygodniach, a nie od samego procesu szczepień.
- mówił premier Mateusz Morawiecki po przyjęciu Narodowego Programu Szczepień.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#szczepienie #szczepionka #koronawirus #szkoła #nauczyciele

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo