Pracownica jednej z płockich firm podrabiała faktury... podając do płatności swoje konto

Policja zatrzymała 35-latkę, podejrzaną o fałszowanie faktur na szkodę jednej z firm w Płocku, która specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Kobieta wyłudziła w ten sposób prawie 20 tys. zł. Usłyszała 15 zarzutów, dotyczących oszustw. Grozi jej do 8 lat więzienia.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak poinformowała we wtorek Komenda Miejska Policji w Płocku, kobieta wyłudzała pieniądze od klientów firmy, w której była zatrudniona - wystawiała faktury, w których do wpłat gotówki podawała numer własnego rachunku bankowego.

Proceder oszustw i fałszowania faktur na szkodę jednej z płockiej firm specjalizującej się w przetwórstwie tworzyw sztucznych trwał kilka miesięcy. Niepokojące braki wpłat od nabywców za zakupiony towar wzbudziły podejrzenia spółki o możliwym procederze przestępczym

 - przekazała w komunikacie policja, która otrzymała zawiadomienie w sprawie od poszkodowanej firmy.

Według ustaleń, kobieta sporządzała faktury dla nabywców, w których do wpłat gotówki wskazywała swój indywidualny numer rachunku bankowego.

Tak zmodyfikowane dokumenty dostarczała odbiorcom, którzy niczego nie podejrzewając regulowali należność. Nie mieli świadomości, że zasilali konto bankowe oszustki. I tak podejrzana wyłudziła kwotę blisko 20 tys. zł

- wyjaśniła policja.

Jak przekazano w komunikacie, 35–latka usłyszała aż 15 zarzutów i ostatecznie przyznała się do popełnienia oszustw, za które grozi jej kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#oszustka #Płock #fałszywe faktury

tm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo