Liczba takich pacjentów zwiększyła się we wtorek o 20, do rekordowej wartości 205 – przekazała Koreańska Agencja Kontroli Chorób (KDCA). Władze oceniają, że w najbliższych dniach dobowe bilanse zgonów mogą dalej rosnąć.

Korea Płd. mierzy się obecnie z trzecią falą pandemii koronawirusa. Krajowe służby medyczne zgłosiły w środę 880 zakażeń koronawirusem, wykrytych w ciągu poprzedniej doby, w tym 848 infekcji lokalnych. Łącznie w Korei Płd. zdiagnozowano już 44 363 przypadki zakażenia.

W Seulu od poniedziałku funkcjonuje 150 polowych klinik, które oferują mieszkańcom bezpłatne testy na koronawirusa. Utworzono je, aby szybciej wykrywać przypadki bezobjawowe. Badani nie muszą podawać swoich danych, za wyjątkiem numerów telefonów – podała agencja prasowa Yonhap.

Obecnie na gęsto zaludnionym obszarze metropolitalnym Seulu obowiązują przepisy przeciwepidemiczne prawie najwyższego poziomu. Władze ostrzegają, że jeśli krzywej zakażeń nie uda się spłaszczyć, może być konieczne podniesienie ich na najwyższy stopień.

Obowiązujące reguły – określane jako poziom 2,5 – dopuszczają zgromadzenia do 50 osób i imprezy sportowe bez widzów. Przepisy najwyższego stopnia zakazałyby natomiast wszelkich zgromadzeń z udziałem 10 lub więcej osób.