85-letni rowerzysta śmiertelnie potrącony

85-letni rowerzysta zginął po potrąceniu przez samochód w Jastrzębiu-Zdroju. Do wypadku doszło na drodze rowerowej. Według ustaleń policji przecinający ją kierowca auta nie ustąpił rowerzyście pierwszeństwa.

pxhere

O wypadku, do którego doszło w poniedziałek na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Mazurowiec w Jastrzębiu-Zdroju, poinformowała we wtorek rano śląska policja.

- "Uczestnikami zdarzenia byli kierujący volkswagenem transporterem 60-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, jadący w kierunku ulicy Zdrojowej oraz 85-letni rowerzysta poruszający się drogą dla rowerów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. 85-latka, mimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować”

- podała policja z Jastrzębia-Zdroju.

Jak powiedziała rzeczniczka tamtejszej komendy asp. Halina Semik, kierowca samochodu wyjeżdżał z podporządkowanej drogi (ul. Mazurowiec) na ul. 11 Listopada, wzdłuż której biegnie droga rowerowa. Po potrąceniu rowerzysty tłumaczył, że go nie zauważył.

Na miejscu przeprowadzono szczegółowe oględziny, zabezpieczono materiały dowodowe. Dokładne okoliczności wypadku ma wyjaśnić wszczęte w tej sprawie śledztwo.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wypadek #samochód #rowerzysta

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo