Tak wygląda "nowoczesna wiara"? Gronkiewicz-Waltz: Kościół stracił autorytet i szanse na mediatora

Hanna Gronkiewicz-Waltz, która przez lata uważana była za osobę bardzo religijną, z zupełnie innej strony zaprezentowała się dziś na Twitterze. Zaznaczyła, że "kościół stracił autorytet i szanse na mediatora". - Oby obyło się bez tragedii - dopisała, oceniając obecnie rządzących. Czy tak wygląda "nowoczesna wiara"?

Hanna Gronkiewicz-Waltz
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz od czasu zakończenia swojej samorządowej kariery rzadko udziela się w mediach społecznościowych. Jeżeli już - zazwyczaj są to krótkie wpisy, głównie polegające na krytyce Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem jednak Gronkiewicz-Waltz zdecydowała się na surową ocenę nie tylko władzy, ale i Kościoła. 

- Mam wrażenie ze na ich własne życzenie tej władzy już nic nie uratuje ,oby obyło się bez tragedii,bo kościół stracił autorytet i szanse na mediatora

- napisała na Twitterze była prezydent Warszawy.

Krytycznych opinii wobec rządzących ze strony Gronkiewicz-Waltz można było się spodziewać. Jednak wpis o "utracie autorytetu Kościoła" z pewnością zadziwi wiele osób. Hanna Gronkiewicz-Waltz w przeszłości znana była bowiem, jako osoba gorliwie wierząca. Media szeroko informowały o religijności byłej prezydent stolicy i o tym, że ta religijność była często... przedmiotem żartów w Platformie Obywatelskiej. Kiedy Gronkiewicz-Waltz nie pojawiła się na zebraniu, żartowano, że... "ma rekolekcje".

- Tusk się z niej nabijał. Była dla niego karykaturalnym, kościółkowym politykiem

- mówił "Polsce The Times" Paweł Piskorski. Jak z kolei pisano w serwisie natemat.pl, "w kampanii wyborczej z 2007 roku trzeba było przekładać nagranie spotu z jej udziałem, bo miała zaplanowaną mszę". 

Jak widać, lata mijają, a poglądy się zmieniają. A może to tak właśnie wygląda... "nowoczesna wiara"?

 

 Źródło: twitter, Niezalezna.pl

 

#Hanna Gronkiewicz-Waltz #kościół

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo