Straż Graniczna zatrzymała Gruzina poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na warszawskim lotnisku obywatela Gruzji poszukiwanego czerwoną notą Interpolu wystawioną przez władze Federacji Rosyjskiej - poinformowała rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Dagmara Bielec-Janas.

Zdjęcie ilustracyjne
nadwislanski.strazgraniczna.pl

Jak przekazała por. SG Dagmara Bielec-Janas, do zatrzymania doszło w sobotę na lotnisku Chopina na warszawskim Okęciu. 36-letni obywatel Gruzji przyleciał na Okęcie samolotem z Kijowa.

"Jego dane figurowały w bazie Interpolu, jako osoby poszukiwanej przez rosyjski wymiar sprawiedliwości do sprawy związanej z oszustwami" - tłumaczyła funkcjonariusza Straży Granicznej.

"Podczas czynności u mężczyzny znaleziono cypryjski dowód osobisty i kartę płatniczą wystawione na dane innej osoby. Cudzoziemiec oświadczył, że dokumenty zakupił na Cyprze od nieznanej mu osoby, za kwotę 300 euro, a posłużyć mu miały w razie ewentualnego pobytu na Cyprze"

- powiedziała.

Wskazała, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie po przeprowadzeniu w stosunku do obywatela Gruzji czynności procesowych, skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie w celu realizacji czerwonej noty Interpolu.

Zaznaczyła również, że zatrzymany usłyszał dodatkowo zarzut niszczenia lub ukrywania dokumentu bez prawa do jego rozporządzaniem, za co może grozić do dwóch lat więzienia. "Mężczyznę przesłuchano w charakterze podejrzanego, przyznał się do zarzucanego mu czynu" - dodała.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#granica #zatrzymanie #Gruzin #interpol

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo