Gubernator Nowego Jorku oskarżony o molestowanie seksualne

W niedzielę była pracownica gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo oskarżyła go o molestowanie seksualne. Biuro gubernatora zaprzecza zarzutom.

Andrew Cuomo
By Andrew Cuomo by Pat Arnow.jpeg: Pat Arnowderivative work: UpstateNYer - Andrew Cuomo by Pat Arnow.jpeg, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11964848

Oskarżenie Lindsey Boylan pojawiło się w ślad za doniesieniami, że prezydent-elekt Joe Biden rozważa zaoferowanie Cuomo funkcji szefa Departamentu Sprawiedliwości i prokuratora generalnego USA.

„Nienawidzę tego, że niektórzy mężczyźni, jak @NYGovCuomo, nadużywają swojej władzy”

– napisała w jednym z serii tweetów kobieta.

W przesłanym agencji Associated Press oświadczeniu sekretarz prasowy Cuomo, Caitlin Girouard, oświadczyła: „W tych twierdzeniach po prostu nie ma prawdy”.

Według telewizji CNBC Boylan zarzuca, że Cuomo molestował ją seksualnie przez całe lata.

Lindsey Boylan obecnie kandyduje na stanowisko prezydenta dzielnicy Nowego Jorku, Manhattan: „Obiecałem sobie, że nigdy nie pozwolę takim facetom wygrać. Przez całe życie będę ciężko pracowała, aby znaleźć się na stanowiskach mających wpływ na zmiany. Aby zakończyć przemoc i korupcję. Dopuścić do głosu tych, którzy nie mają głosu” – stwierdziła w kolejnym tweecie.

Za głęboko niepokojące uznała krzywdzenie przez mężczyzn wiele kobiet. Zarzucała, że Cuomo, który sprawuje władzę przez lata wykorzystywał ludzi w tym także ją. Jak sugerowała, gdyby ludzie nie bali się go śmiertelnie, mówiliby to samo.

„Jest mniej rzeczy bardziej przerażających niż danie temu człowiekowi pozbawionemu etyki, jeszcze większej kontroli” – tweetowała Boylan.

Lindsey Boylan pracowała w administracji Cuomo od 2015 do 2018 roku, jako wiceprezes wykonawcza w patronackiej organizacji ds. rozwoju Empire State Development. Była też specjalną doradczynią gubernatora. Stwierdziła, że nie jest zainteresowana rozmową w tej sprawie z dziennikarzami.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Andrew Cuomo #NY #molestowanie #oskarżenie

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo