Mieli wyłudzać VAT. Zostali zatrzymani

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała cztery osoby z grupy przestępczej, która miała wyłudzać podatek VAT - dowiedziała się PAP w źródłach bliskich śledztwu. Wynikające z ich działań straty Skarbu Państwa w latach 2017-2019 to co najmniej 1,8 mln zł.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Shutterbug75/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że zatrzymanie czterech osób, to wynik współdziałania funkcjonariuszy olsztyńskiego wydziału zamiejscowego delegatury ABW w Białymstoku olsztyńskiego Warmińsko-Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Doszło do nich we wtorek 8 grudnia - zaznaczył.

Według śledczych zatrzymani mieli wystawić nieprawdziwe faktury VAT na ponad 9 mln zł i sprzedać je zainteresowanym firmom. Wcześniej w ramach tego śledztwa zarzuty przedstawiono 20 osobom, a łączna wartość strat Skarbu Państwa spowodowana działalnością grupy wynosi ok. 30 mln zł.

"Zatrzymanym czterem osobom prokurator przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej strukturze przestępczej oraz oszustwa. Za takie czyny grozi kara do 10 lat więzienia i wysokie grzywny"

- powiedział Żaryn.

Zaznaczył, że na wniosek nadzorującej śledztwo ABW prokuratury sąd aresztował trzech z czterech zatrzymanych na trzy miesiące.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#ABW #VAT #zatrzymanie

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo