W wieku 65 lat zmarł Piotr Machalica. "Żegnaj piękny i czuły książę"

W wieku 65 lat zmarł aktor teatralny i filmowy Piotr Machalica, znany m.in. z ról w filmach: "Dekalog IX" Krzysztofa Kieślowskiego, "Dzień świra" Marka Koterskiego i "Jaga" Tomasza Bagińskiego. Był związany m.in. z Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Polonia i Och-Teatrem. - Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica - napisała Krystyna Janda na Facebooku. - Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi - podkreśliła. Piotr Machalica miał miał 65 lat.

facebook.com/maria.janicka.

Informację o śmierci aktora opublikowano na jego oficjalnym profilu na Facebooku:

Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie

- napisano.

Wiadomość przekazała także na swoim profilu na Facebooku Krystyna Janda. 

Piotr Machalica urodził się 13 lutego 1955 r. w Pszczynie. W 1981 r. ukończył warszawską PWST. Jego debiut ekranowy nastąpił w 1979 r. Między 2006 a 2018 r. Machalica był dyrektorem artystycznym Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie. W ostatnim czasie był aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie.

Występował w wielu filmach i popularnych serialach telewizyjnych. Machalica był także uznanym wykonawcą piosenki aktorskiej - został nagrodzony m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1986 r. Śpiewał głównie piosenki Bułata Okudżawy i Georgesa Brassensa.

Na swoim koncie miał również najważniejsze państwowe odznaczenia, przyznawane artystom: Odznakę "Zasłużony Działacz Kultury" (1997) oraz Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2005).

 

 Źródło: niezalezna.pl, rmf.fm

 

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo