39. rocznica stanu wojennego. Witek: "Pamiętam i wspominam bohaterów i ofiary"

Każdego roku, od 39 lat, pamiętam i wspominam bohaterów i ofiary stanu wojennego; to dzięki nim, ich poświęceniu, odwadze i umiłowaniu wolności, dziś żyjemy w niepodległej ojczyźnie - napisała na Twitterze marszałek Sejmu Elżbieta Witek w 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Andrzej Hrechorowicz

W niedzielę przypada 39. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. 13 grudnia 1981 r. o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju. Na ulicach polskich miast pojawiły się patrole milicji i wojska, a także czołgi, transportery opancerzone i wozy bojowe. Celem wprowadzenia stanu wojennego była likwidacja struktur opozycji demokratycznej w PRL-u, a także utrzymanie reżimu komunistycznego.

- "Każdego roku, od 39 lat, pamiętam i wspominam bohaterów i ofiary stanu wojennego. To dzięki nim, ich poświęceniu, odwadze i umiłowaniu wolności, dziś żyjemy w niepodległej Ojczyźnie. Ta płonąca świeca niech będzie symbolem naszej wdzięczności i pamięci"

- napisała na Twitterze marszałek Sejmu. 

[polecam:https://niezalezna.pl/368867-39-rocznica-stanu-wojennego-w-polsce-akcja-ipn-zapal-swiatlo-wolnosci

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Sejm #marszałek Sejmu #stan wojenny #Elżbieta Witek

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo