Giertych zapowiada: Tusk pozywa Mazurek. Chce przeprosin i zapłaty na WOŚP

Roman Giertych, występując w imieniu Donalda Tuska, zapowiedział pozew przeciwko Beacie Mazurek za jej wpis na Twitterze dotyczący byłego premiera. - Będziemy się domagać przeprosin oraz wpłaty na WOŚP - napisał adwokat.

Donald Tusk, Roman Giertych
fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska, Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Były premier Donald Tusk gościł wczoraj w "Faktach po Faktach" TVN 24, gdzie omawiał spotkanie z Martą Lempart, liderką Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Spotkał się z nią w Brukseli, na wspólnym zdjęciu oboje są w maseczkach z "czerwoną błyskawicą". - Bardzo sobie cenię to spotkanie z Martą Lempart. Bardzo też cenię jej i jej współpracowników wysiłki na rzecz godności kobiet i w ogóle Polaków – powiedział Donald Tusk w TVN 24.

Zapytany o maseczkę, zażartował:

"Maseczka jest oczywiście po dziadku z Wehrmachtu"

- Donald Tusk znany jest z tego, że pielęgnuje rodzinne tradycje. Pewnie takich faszystowskich pamiątek posiada więcej. Szkoda, że pochwalił się tylko maseczką. Nie traćmy jednak nadziei, może następnym razem powita Lempart w mundurze dziadka z Wermachtu?

- skomentowała europoseł Beata Mazurek.

Na ten wpis odpowiedział... Roman Giertych. 

- W imieniu Przewodniczącego Donalda Tuska pozywam panią poseł Beatę Mazurek o naruszenie dóbr osobistych. Będziemy się domagać przeprosin oraz wpłaty na WOŚP

- oznajmił na Twitterze.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Beata Mazurek #Roman Giertych #Donald Tusk

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo