„Chorujesz sam i umierasz sam”. Wellman o powodzie zniknięcia z TVN. Mówi o chorobie i… atakuje rząd

Dorota Wellman zniknęła na jakiś czas z anteny TVN. Jak tłumaczy, wszystko przez zakażenie koronawirusem. „Trzy tygodnie wycięte z życia. Walka o oddech. Długotrwałe konsekwencje. Przy najmniejszym wysiłku dyszę jak zboczeniec i mam kondycję staruszki po zawale” – pisze. Nie obyło się przy tej okazji bez ataku na rządzących…

Dorota Wellman
Wikimedia Commons @Ralf Lotys ,Creative Commons Attribution 4.0 International

Wellman na łamach „Wysokich Obcasów” tłumaczy powody swojej nieobecności na antenie telewizji. Opowiada o swojej walce z Covid. Z jej opisu wynika, że nie jest tak, jak usiłują przekonać niektórzy celebryci mówiący o tym, że nie ma covida, nie ma epidemii.

Słowo dla covidowych celebrytów

Dziennikarka opisuje własne zmagania z wirusem. „Wszystkim, którzy wątpią w istnienie COVID-u, mówię, że nawet najgorszemu wrogowi nie życzę, by zachorował”.

„Trzy tygodnie wycięte z życia. Walka o oddech. Długotrwałe konsekwencje. Przy najmniejszym wysiłku dyszę jak zboczeniec i mam kondycję staruszki po zawale. Nie będę tu uprawiać covidowego celebryctwa”

– opowiada. Zaznacza, to choroba samotności.

„Napisałam testament”

Wyznaje: „chorujesz sam i umierasz sam”.

– I ta samotność najbardziej mnie przerażała. I niepewność. To nie przeziębienie, które przejdzie. Napisałam testament. Na wszelki wypadek – podaje.

Atak na premiera

Niestety dziennikarka nie zakończyła na opisie swoich zmagań z chorobą.  Niemal na jednym wydechu dziękuje służbie zdrowia za heroiczną pracę, poświęcenie i opiekę oraz… grozi premierowi sądem.
Podaje, że pandemia to sprawdzian, a bez pracy personelu medycznego nie jesteśmy w stanie przeżyć.

„Nie wiem, jak Wam dziękować za pomoc. Brak mi słów. Na początku malowaliśmy im murale i rozwieszaliśmy na mieście dziękczynne plakaty. Teraz wieszamy na nich psy. Nie lekarze są tu winni. Winni siedzą w Sejmie. I to oni już kilkakrotnie ogłaszali koniec pandemii, bo tak im było wygodnie. Nie było żadnych planów. To nie są drobne błędy, Panie Premierze, to powód, żeby postawić Was przed sądem"

–  pisze Wellman.

 

 Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl, Wysokie Obcasy

 

#testament #zakażenie #koronawirus #dziennikarka #TVN #Dorota Wellman

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo