USA: Senat przegłosował budżet Pentagonu

Senat przegłosował w piątek ustawę o budżecie Pentagonu na 2021 rok. Trwa zliczanie głosów, ale "za" opowiedziało się już 75 senatorów. To wystarczy do odrzucenia zapowiadanego weto prezydenta USA Donalda Trumpa.

by David B. Gleason from Chicago, IL - The Pentagon, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4891272

Opiewająca na około 740 mld dolarów ustawa o wydatkach obronnych (National Defense Authorization Act - NDAA) na rok fiskalny 2021 została już we wtorek przegłosowana przez Izbę Reprezentantów.

Weto wobec ustawy zapowiedział prezydent Trump. By Kongres je odrzucił, potrzeba większości dwóch trzecich w każdej z izb. Zważywszy na liczby parlamentarzystów, którzy poparli NDAA, oczekuje się, że tak właśnie się stanie. Byłby to pierwszy przypadek odrzucenia weta Trumpa przez parlament w trakcie jego prezydentury.

NDAA warunkuje m.in. wycofanie części wojsk USA z Niemiec i Afganistanu od przedstawienia oceny skutków tego kroku i rozszerza sankcje obejmujące projekt Nord Stream 2.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Senat USA #Pentagon

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo