Już jutro konferencja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

W piątek o godzinie 17 grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE organizuje wideokonferencję na temat przyszłości Unii Europejskiej. Wezmą w niej udział politycy tej frakcji i eksperci.

pixabay

Konferencja "UE 2.0. Program Przebudowy" będzie transmitowana z Zamku Królewskiego. Organizowana jest w ramach kampanii EKR "Przyszłość Europy. Nowa nadzieja".

Jak informuje EKR, chodzi o dyskujsę na temat "alternatywy dla integracji europejskiej w jej obecnym kształcie, tak by Unia mogła stać się wspólnym projektem, z którym trwale utożsamialiby się wszyscy Europejczycy".

W wideokonferencji wezmą udział m.in. współprzewodniczący EKR profesor Ryszard Legutko (PiS, Polska) i Raffaele Fitto (Fratelli d’Italia, Włochy) oraz Jorge Buxadé Villalba, lider partii Vox w Parlamencie Europejskim, Carlo Fidanza, lider partii Fratelli d’Italia w Parlamencie Europejskim, Angel Dzhambazki, lider VMRO-Bułgarskiego Ruchu Narodowego w Parlamencie Europejskim, eurposeł Zdzisław Krasnodębski, profesor Chantal Delsol, filozof, pisarz z Institut de France, profesor David Engels, belgijski historyk, profesor Magdalena Bainczyk, prawnik i główny analityk w Instytucie Zachodnim oraz profesor Tomasz Grzegorz Grosse, prawnik z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydarzenie będzie transmitowane w Internecie z tłumaczeniami na żywo na języki: angielski, polski, hiszpański, włoski i bułgarski.

Widekonferencja zapoczątkuje cykl kolejnych 15 konferencji, które odbędą się w różnych europejskich miastach i organizowane będą przez EKR. Kolejna konferencja ma odbyć się w stolicy Bułgarii, Sofii. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#EKR #PE #Parlament Europejski #Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy #PiS #UE

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo