„Musi być wściekły”. Andruszkiewicz: Płacz Sorosa jest najlepszym podsumowaniem zwycięstwa

George Soros jest oburzony unijnym kompromisem ws. budżetu UE. „Kompromis, jaki osiągnęła Angela Merkel z Węgrami i Polską, jest najgorszy z możliwych - pisze miliarder i liberalny filantrop. „Międzynarodowy finansista musi być wściekły, skoro atakuje nawet kanclerz Merkel, za ustępstwa wobec duetu M. Morawiecki - V. Orban” – podkreślił Adam Andruszkiewicz.

George Soros
By Niccolò Caranti - Own work, CC BY-SA 3.0

Po sprzeciwie Polski i Węgier wobec rozporządzenia dotyczącego mechanizmu powiązania dostępu do środków unijnych z przestrzeganiem zasad praworządności, w związku z którym premierzy obu państw zapowiadali możliwość zawetowania budżetu UE na l. 2021-2027, toczyły się w UE negocjacje i w czwartek w Brukseli doszło do porozumienia przywódców państw UE, które zostało zapisane w konkluzjach Rady Europejskiej.

Soros krytykuje Merkel

Z sukcesu Premierów Mateusza Morawieckiego i Viktora Orbana nie jest zadowolony George Soros.

Umowa, którą Niemcy zawarły z dwoma nieuczciwymi państwami członkowskimi UE, ustanawiają jednak najgorszy z możliwych światów. Ujawniony tekst proponowanego kompromisu, który ma znaleźć się w oświadczeniu końcowym z posiedzenia Rady Europejskiej w tym tygodniu, ma trzy zasadnicze wady. [...] - pisze oburzony miliarder.

Usiłuje tłumaczyć, że Kanclerz Niemiec pracowała pod ogromną presją, by nie dopuścić do zawetowania unijnego budżetu na lata 2021-27oraz funduszu naprawczego COVID-19. Zaznacza, że Merkel poddała się polsko-węgierskiemu szantażowi.

Jednak kompromis, jaki osiągnęła Angela Merkel z Węgrami i Polską, jest najgorszy z możliwych - zaznacza George Soros.

Płacz Sorosa najlepszym podsumowaniem

Do opinii filantropa odniósł się sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

"Płacz Sorosa nad wynikiem szczytu w Brukseli jest najlepszym podsumowaniem skali polsko-węgierskiego zwycięstwa"

- podkreśla minister.

"Międzynarodowy finansista musi być wściekły, skoro atakuje nawet kanclerz Merkel, za ustępstwa wobec duetu M. Morawiecki - V. Orban. A to świetna wiadomość dla Polski!"

- dodaje Andruszkiewicz.

Poseł Iwona Arent podkreśla, że słowa Sorosa oznaczają wielkie zwycięstwo premiera Morawieckiego.

George Soros skrytykował Angele Merkel za „kompromis jaki osiągnęła z Polską i Węgrami w sprawie budżetu”...taka krytyka Sorosa oznacza Wielkie Zwycięstwo Premiera Mateusza Morawieckiego i Polski

– napisała.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#George Soros #Mateusz Morawiecki #Sukces #budżet UE

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo