Orban: "Zawsze jestem szczęśliwy, gdy mogę walczyć po stronie Polaków. Osiągnęliśmy nasze cele"

"Osiągnęliśmy nasze cele, ale przed nami szerszy horyzont, chodzi o jedność Unii Europejskiej" - powiedział premier Węgier Viktor Orban. Zaznaczył, że pytanie brzmiało, "gdzie jest centrum władzy w UE - czy są nim instytucje czy kraje członkowskie. "Dziś mamy dowód, że UE to wspólnota krajów" - dodał. Premier Węgier zaznaczył także, że jest "szczęśliwy mogąc walczyć po stronie Polaków".

Viktor Orban i Mateusz Morawiecki
flickr.com/photos/premierrp

Szef węgierskiego rządu wystąpił w czwartek w Brukseli na konferencji prasowej w przerwie unijnego szczytu wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim.

Zawsze jestem szczęśliwy, gdy mogę walczyć po stronie Polaków, dlatego bardzo się cieszę - i to jest świetne uczucie - kiedy osiągamy to, co dzisiaj udało nam się osiągnąć

 - oświadczył Orban.

Osiągnęliśmy nasze cele, które postawiliśmy sobie kilka miesięcy temu, ale przed nami szerszy horyzont. Chodzi nam przede wszystkim o jedność Unii Europejskiej. Ta walka nie dotyczyła tylko pieniędzy i konkretnych zapisów, ale przyszłości UE

 - podkreślił Orban.

Zaznaczył, że pytanie brzmiało, "gdzie jest centrum władzy w Unii Europejskiej - czy to są instytucje Unii - Komisja Europejska czy Parlament Europejski - czy kraje członkowskie". "Dzisiaj mamy dowód, że UE to wspólnota krajów. Będziemy tego bronić, bo Unia to związek państw i rządów wybranych przez ludzi. Bardzo jasno to pokazaliśmy" - powiedział.

Walczyliśmy o nasze prawa. Udało nam się oprzeć szantażowi

- dodał premier Węgier. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Viktor Orban #Unia Europejska #Mateusz Morawiecki #kompromis

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo