„Rzadko zabieram głos w sposób ostry i polemiczny, ale wczoraj w sejmie była taka konieczność. Mamy bowiem w Polsce opozycją totalną - wobec polskich interesów i polskiej racji stanu. Ci ludzie nie chcą z nami rywalizować, ale chcą zniszczyć wszystko, co definiuje Polskę. 
I stąd frontalny atak na Jarosława Kaczyńskiego, który ich plany obnażył, a potem pokrzyżował. Wizja Polski premiera Jarosława Kaczyńskiego to wizja, która stawia polską rację stanu na pierwszym miejscu. Wizja Jarosława Kaczyńskiego to równe szanse każdego Polaka. Przeciwko niej jest wizja wielu błędów, przeinaczeń, patologii i złej woli. I obojętności na potrzeby i krzywdy Polaków”. 

- napisał premier na Facebooku.

W dalszej części wpisu, szef rządu przytacza konkretne dane i sukcesy Polski z ostatnich pięciu lat. Premier Morawiecki odnosząc się do opozycji stwierdza, że na merytoryczną debatę nie ma jednak już chyba nadziei, bowiem dla polityków opozycji reprezentowanie polskich interesów jest… wadą.

„Opozycja totalna mówi: chcemy rozliczyć Prezesa Jarosława Kaczyńskiego za ostatnie 5 lat! No to świetnie, rozliczmy podstawowymi parametrami. Bezrobocie, pierwsza zmora III Rzeczpospolitej: spadek bezrobocia o 33% w ciągu 5 lat, dane od września 2020 versus wrzesień 2015. W tym okresie wynagrodzenia wzrosły średnio o 32,5%. Zadłużenie zagraniczne spadło o 20%. W sejmie wymieniałem te dobre informacje bardzo długo, bo jest ich wiele. Za to opozycja powinna wnioskować dla Jarosława Kaczyńskiego nie o votum nieufności, ale o votum zaufania i głosować w tej sprawie razem z Prawo i Sprawiedliwość. Nigdy tego jednak nie zrobią, bo dla nich dobre reprezentowanie polskich interesów to wada. Ich interesy bowiem, z niewiadomych mi przyczyn, są gdzie indziej”.
- napisał premier Morawiecki.

 

Rzadko zabieram głos w sposób ostry i polemiczny, ale wczoraj w sejmie była taka konieczność. Mamy bowiem w Polsce...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 9 grudnia 2020