Skworz ma wizję o "czystkach w redakcjach". Lichocka komentuje: Brakuje jednej informacji

Redaktor naczelny magazynu "Press" podczas uroczystej gali Grand Press postanowił odwrócić uwagę od głośnej sprawy nieprzyznania nagrody w kategorii "Wywiad". Roztoczył apokaliptyczną wizję zwalniania dziennikarzy i walki o wolność słowa. - Brakuje do tych zdań pełnych różnych głupstw jednej informacji - wskazała na Twitterze poseł Joanna Lichocka.

Andrzej Skworz

Jury Grand Press nie przyznało tegorocznej nagrody w kategorii "Wywiad". Powodem tego była krytyka skrajnie lewicowych środowisk, którym nie spodobało się to, że wśród nominowanych znalazła się Beata Lubecka. Przeprowadziła ona wywiad z Michałem Szutowiczem ps. "Margot" nie tak, jak chcieliby radykalni aktywiści.

Nie przeszkodziło to jednak Skworzowi w wygłoszeniu płomiennej przemowy podczas uroczystej gali. Tym razem dotyczącej pracy dziennikarzy. 

- Dziennikarz obawiający się swoich odbiorców, szefów czy władzy nie jest wart złamanego grosza. Może co najwyżej pracować w firmie, która za dwa miliardy rocznie robi najlepszą na świecie propagandę. A jak wiemy, nie tylko tam. Do przejętych przez rząd państwowego radia i telewizji już wkrótce dołączy polska prasa regionalna, gdy kupi ją Orlen 

- mówił redaktor naczelny magazynu "Press" podczas gali wręczenia nagród "Grand Press". Po czym wypalił:

"Zaczyna się kolejna walka. Walka o wolność słowa w Polsce. Będziemy świadkami czystek w redakcjach, jakich nie wiedzieliśmy od 2016 roku. Funkcjonariusze propagandy zastąpią dziennikarzy. To już ostatni dla nas moment na wzięcie przykładu z sędziów, którzy bronią nie własnych miejsc pracy, ale systemu niezawisłego sądownictwa. Od jutra to my zaczniemy zdawać egzamin z naszej dziennikarskiej solidarności"

Do tych wypowiedzi odniosła się Joanna Lichocka, poseł PiS, przez wiele lat dziennikarka:

- Brakuje do tych zdań pełnych różnych głupstw jednej informacji: Mecenas Grand Press - Kulczyk Investments

- napisała na Twitterze.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Andrzej Skworz #Grand Press #Joanna Lichocka

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo