Była burza o "tęczowe ławeczki" - właśnie powstają w Kielcach. Koszt 15 sztuk - 130 tys. zł

Do końca roku w Kielcach powstaną miejsca wypoczynku z tzw. tęczowymi ławkami. Projekt, który wzbudził wiele kontrowersji, jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pierwsze prace już się rozpoczęły.

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/RepublikaTV/

Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc poinformował, że miejsc wypoczynku będzie 15.

"Każde składać się będzie z ławki, kosza na odpady z podziałem na cztery frakcje, stojaka na rowery i miski na wodę dla zwierząt" – powiedział.

Teren pod ławką będzie wyłożony kostką, nasadzone zostaną także krzewy.

"Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych, któremu zostało zlecone to zadanie, rozpoczęło już korytowanie ziemi pod kostkę. Zanim pracownicy zieleni miejskiej rozpoczną jej układanie, najpierw osadzone zostaną ławeczki"

– dodał Porębski.

Rzecznik zaznaczył, że w związku z sytuacją pandemiczną był duży problem z zamówieniem ławek. Ich dostawa powinna nastąpić w połowie grudnia. "Wszystkie prace powinny się zakończyć jeszcze w tym roku" – zaznaczył.

Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na nią blisko 1300 mieszkańców Kielc. Koszt projektu to około 130 tys. złotych.

Projekt wzbudził wiele kontrowersji, czego konsekwencją było wprowadzenie zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego. W maju Rada Miasta, na wniosek Prawa i Sprawiedliwości, wprowadziła poprawki zakładające, że projekty do budżetu mają być "zgodne z zasadami współżycia społecznego i neutralne ideologicznie". Za wprowadzeniem poprawki opowiedziało się 11 radnych Prawa i Sprawiedliwości, przeciwko było 10 radnych Koalicji Obywatelskiej i Projektu Wspólne Kielce. 3 radnych z klubu Bezpartyjni i Niezależni wstrzymało się od głosu.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#budżet obywatelski #tęczowe ławki #Kielce

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo