Były gangster… szefem struktur partii

Jose Luis Nieto Pereira, były gangster i więzień, został wybrany szefem madryckich struktur partii Podemos. Ugrupowanie to od stycznia 2020 r. współrządzi Hiszpanią.

zdjęcie ilustracyjne
Леонид Любимов/pixabay.com/service/license/

Jak poinformował we wtorek portal “Voz Populi”, Nieto Pereira otrzymał ponad 63 proc. głosów członków Podemos w hiszpańskiej stolicy. W wyborach tych startowało jeszcze czterech innych kandydatów.

Nieto Pereira był jednym z najmniej znanych pretendentów do stanowiska szefa madryckich struktur Podemos. Dopiero na kilka dni przed głosowaniem “zasłynął” ze swojej niechlubnej przeszłości, głównie z działalności przestępczej.

Jak wynika z dokumentów hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości, Nieto Pereira na początku lat 80. został skazany m.in. za napad na bank w Galicji, na północnym zachodzie kraju. 23-letni mężczyzna miał postępować brutalnie wobec znajdujących się wewnątrz banku osób.

Nowy szef madryckich struktur Podemos pomimo popełnienia kilku innych przestępstw odsiedział w więzieniu zaledwie połowę z 5-letniego wyroku pozbawienia wolności. 

 

 Źródło: niezależna.pl, PAP

#gangster #mafia #Hiszpania #polityka #partia

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo