Orban po spotkaniu z J. Kaczyńskim: Stanowiska Polski i Węgier całkowicie się pokrywają

Musimy bronić traktatu o UE i naszych interesów narodowych - tak o negocjacjach budżetowych w UE mówił w Polsat News premier Węgier Viktor Orban, który we wtorek przybył z wizytą do Polski.

fot. KPRM

Orban podkreślał, że w ostatnich dniach odbyło się wiele spotkań polsko-węgierskich, jednak - jak ocenił - uzgodnienie wspólnego stanowiska Węgier i Polski ws. unijnego budżetu było łatwe.

Jest w żywotnym interesie Polski i Węgier, żeby bronić naszego stanowiska. Po drugie wicepremier Jarosław Kaczyński miał rację forsując swoje stanowisko, a po trzecie premier Mateusz Morawiecki - rozumiemy się i znamy dobrze - był w stanie wypracować właściwy manewr, żeby wyjść na właściwe stanowisko, które osiągnęliśmy teraz.
- mówił premier Węgier.

Według Orbana mechanizm warunkowości wypłat z budżetu z praworządnością nie ma nic wspólnego ze sprawami finansowymi. 

Stanowiska Polski i Węgier w tej chwili całkowicie się pokrywają - musimy bronić traktatu o UE, musimy bronić naszych interesów narodowych, musimy bronić zasobów finansowych, które należą się naszym krajom, uzgodniliśmy, jak to robić.
- dodał.

Jednocześnie zdaniem Orbana, jest szansa, "żeby zamknąć całą sprawę w tym tygodniu, podczas czwartkowego spotkania na szczycie UE".

Nie ma gwarancji, ale mamy szansę.
- przekonuje Orban.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Viktor Orban #Jarosław Kaczyński #budżet unijny #weto

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo