W najnowszym numerze „GP”: Mogą zabrać nam pieniądze i kazać spłacać cudze długi?

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 9 grudnia) polecamy szczególnie temat numeru. „Sprytnie ukryta pułapka unijnego koronafunduszu. Mogą zabrać nam pieniądze i kazać spłacać cudze długi” – ostrzega red. Tomasz Sakiewicz. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

„Fundusz Odbudowy, nazwany Next Generation EU, jest sprytnie ukrytą pułapką na mniejsze państwa UE. Jeżeli wypłaty z niego będą połączone z „praworządnością”, może się okazać, że Polska nie dostanie ani grosza, ale i tak będzie spłacać sporą część z 750 miliardów euro pożyczonych na stworzenie tego funduszu”.
- czytamy w tekście redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza.

Ponadto w numerze:

  • Wojenny sędzia Iwulski

„Wyszydził publicznie Polską Rzeczpospolitą Ludową przez przedstawienie w ulotce konturu mapy Polski okolonej drutem kolczastym – taka była m.in. wina 21-latka, którego na wyjątkowo surową karę skazał sędzia Józef Iwulski. W III RP skazującego zamiast kary spotkała nagroda – doszedł do najwyższych stanowisk w Sądzie Najwyższym. Teraz sędzia broniony na ulicach przez zwolenników „wolnych sądów” oraz „praworządności” ma być pozbawiony chroniącego go immunitetu i stanąć przed sądem. Tym razem jako oskarżony”.
- ujawnia Dorota Kania.

  • Gang przebierańców - kontynuacja

„Kancelaria prawna Andrzeja K., byłego ministra sprawiedliwości oskarżonego w sprawie tzw. gangu przebierańców, domaga się zapłaty blisko 100 tys. zł od firmy, która według Prokuratury miała paść jego ofiarą. Sprawę ma rozstrzygnąć Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Przez lata jego szefem był właśnie… Andrzej K.”
- kulisy afery opisuje na łamach „GP” Piotr Nisztor.

  • Dlaczego strajk kobiet nie zmieni polskich kobiet

„Wbrew pesymistom jestem pewien, że wizja kobiety kreowana przez Martę Lempart nie przyjmie się w Polsce. Nie może wygrać coś, co jest sztuczne – nie ma u nas ani podłoża społecznego, ani korzeni, jest tylko próbą przeszczepienia śmietnika z obcej cywilizacji. Mieliśmy w Polsce święte, ale i zbuntowane oraz wyzwolone artystki, poetki i muzy, które w czasie próby zostawały polskimi bohaterkami. Uchroni nas teraz ich postawa, ale i wizjonerstwo Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II, którzy stworzyli coś na kształt polskiego, chrześcijańskiego feminizmu”.
- przekonuje w swoim tekście Piotr Lisiewicz.

  • Co dalej z Koalicją Polską?

„Koalicja Polska tworzona przez PSL, Kukiz’15, Unię Europejskich Demokratów i Konserwatystów osiągnęła przed rokiem niespodziewany sukces wyborczy. Ponad 8,5 proc. poparcia przełożyło się na 30 posłów w Sejmie. Po 12 miesiącach dorobek KP zaczyna być trwoniony. PSL w atmosferze skandalu rozstało się z Pawłem Kukizem”.
- sytuację w PSL i Kukiz’15 analizuje Jacek Liziniewicz.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 


Źródło: Gazeta Polska

#Gazeta Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo