Specyficzny protest władz Opola. Wywieszone unijne flagi, puszczany hymn UE

W ramach akcji protestacyjnej przeciwko zawetowaniu budżetu unijnego przez Polskę na instytucjach miasta Opole będą wywieszone flagi UE, a po hymnie miasta z ratusza będzie grany hymn tej instytucji – powiedział na konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski poinformował, że miasto przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej przeciwko działaniom rządu Zjednoczonej Prawicy, które, zdaniem uczestników protestu, zagrażają uchwaleniu budżetu Unii Europejskiej.

W ramach akcji na budynkach miejskich pojawią się flagi UE, a po hymnie Opola odtwarzanym z ratuszowej wieży będzie grany także hymn UE. Mieszkańcy Opola będą mogli także zapoznać się z wydawnictwami, gdzie będą zamieszczone konkretne wyliczenia korzyści, jakie otrzymało miasto Opole z funduszy unijnych.

Wiśniewski powiedział, że domagając się od UE rezygnacji z połączenia dotacji z zasadami praworządności, jego zdaniem rządy Polski i Węgier działają wbrew interesom obywateli.

Zdaniem prezydenta Opola bez dopływu pieniędzy z UE polskie samorządy nie będą miały możliwości prowadzenia żadnych większych inwestycji, ograniczając się do finansowania rosnących kosztów bieżących. Według Wiśniewskiego brak tych inwestycji oznacza ograniczenie miejsc pracy w firmach i dalsze ograniczanie dochodów samorządu, a tym samym pogorszenie komfortu życia mieszkańców. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Unia Europejska #Opole

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo