Zniszczyli elewację kościoła - zostali zatrzymani

Policjanci z Otwocka (Mazowieckie) zatrzymali sześć osób podejrzewanych o akty wandalizmu. Podejrzani mieli zniszczyć m.in. elewację kościoła, czy ogrodzenie posesji. Ponadto jedna z osób znieważyła pomnik Józefa Piłsudskiego - powiedziała rzeczniczka otwockiej policji sierż. sztab. Paulina Harabin.

kppotwock.policja.waw.pl

Jak poinformowała sierż. sztab. Paulina Harabin, informacje o aktach wandalizmu w Otwocku policjanci zaczęli otrzymywać pod koniec października.

"Sprawcy zniszczyli farbą w spreju elewację kościoła, elewację i drzwi wejściowe budynku administracji rządowej, elewację budynku magistratu, ogrodzenie posesji, banner reklamowy restauracji, przystanek autobusowy, chodnik, schody dworca PKP oraz pomnik Józefa Piłsudskiego"

- wyliczyła policjantka.

Wskazała, że sprawą zajęli się policjanci z wydziału prewencji we współpracy z funkcjonariuszami z ogniwa do spraw nieletnich i patologii, którzy m.in. sprawdzili zapisy z miejskiego monitoringu.

"W ubiegłym tygodniu otwoccy policjanci zatrzymali do prowadzonego postępowania zniszczenia mienia aż sześć osób w wieku 18-20 lat" - poinformowała. "Ponadto młodzi ludzie przekonani o swojej bezkarności, bezprawne zachowania utrwalili zdjęciami i nagraniami zapisanymi w telefonach komórkowych" - wyjawiła.

Podkreśliła również, że policjanci ustalili, kto wśród zatrzymanych stoi za znieważeniem pomnika Józefa Piłsudskiego.

"Zebrany w sprawie materiał pozwolił na postawienie zarzutów trzem osobom. Dwie z nich już usłyszały zarzuty zniszczenia mienia, za który kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia, zaś jedna zarzut znieważenia pomnika Józefa Piłsudskiego, za który grozi kara ograniczenia wolności"

- dodała.

Przekazała także, że postępowanie w sprawie zniszczenia mienia jest nadal w toku. "Policjanci nie wykluczają zatrzymania kolejnych osób" - powiedziała.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#zatrzymanie #wandalizm #zniszczenie

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo