Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki przegrały w Łodzi z Serbią 0:3 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Demokracja według Sienkiewicza. Chce referendum w sprawie aborcji. Ale... tylko dla kobiet!

Były minister, a obecnie poseł Koalicji Obywatelskiej, Bartłomiej Sienkiewicz zaproponował referendum w sprawie aborcji. "Pod jednym warunkiem: prawo głosu mogą mieć tylko kobiety" - dodał. Odpowiadająca mu rzeczniczka Lewicy stwierdziła, że jeżeli referendum to nie za rządów PiS ze względu na... ustalanie pytań. Tak wyglądają dyskusje polityków opozycji w mediach społecznościowcych.

Bartłomiej Sienkiewicz
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku w Dzienniku Ustaw, co dotąd jednak nie nastąpiło. Orzeczenie TK wywołało falę protestów w całym kraju. W trakcie manifestacji dochodziło do aktów wandalizmu, starć z policją, a ostatnio... profanowania kolęd. 

Bartłomiej Sienkiewicz - minister za czasów PO-PSL - miał pewną propozycję odnośnie kwestii, która podzieliła Polaków.

- Jestem za referendum w Polsce ws. aborcji. Pod jednym warunkiem: prawo głosu mogą mieć tylko kobiety. To co, zgoda?

- zapytał na Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej.

O krok dalej poszła rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska, która dodała kolejne dwa warunki, jednocześnie stwierdzając stanowczo, że referendum... nie powinno odbyć się pod rządami PiS. Bo większość sejmowa... "uchwałą sobie ustali pytania/warianty". 

- Człowiek Bóbr atakuje - skomentował na Twitterze redaktor Michał Rachoń. Gwoli wyjaśnienia, to satyryczne konto, które często w mediach społecznościowych przybiera postaci polityków. Dziś Bóbr był Kamilą Gasiuk-Pihowicz, a wpis Sienkiewicza, choć trudno w to uwierzyć, był prawdziwy.

- A co z Margot? - zapytała redaktor naczelna Telewizji Republika Dorota Kania. Rzeczywiście, dla pomysłodawców referendum to może być ciężki orzech do zgryzienia...

 

 

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#referendum #aborcja

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo