Tajemnicza śmierć polskiego kierowcy w Niemczech. Czy został zamordowany?

Do śmierci polskiego kierowcy ciężarówki doszło w okolicach niemieckiego Magdeburga. Pan Grzegorz został znaleziony martwy, a z nieoficjalnych informacji wynika, że mógł mieć poderżnięte gardło, co wskazuje na kryminalny charakter śmierci. Lubelska prokuratura już wszczęła śledztwo.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Według lokalnych mediów, kierowca miał na imię Grzegorz i pochodził z Łukowa. "Dziennik Wschodni" informuje, że tragiczna informacja o jego śmierci była rozpowszechniana na różnych forach internetowych. Oto treść jednego z wpisów:

Drodzy grupowicze. Piszę post,ponieważ liczę na Waszą siłę. W Niemczech został zamordowany,mojej kuzynki syn,kierowca Tira. Został znaleziony w kabinie samochodu z poderżniętym gardłem. W czwartek był z nim ostatni kontakt,miał jechać do Polski,został znaleziony w przeciwnym kierunku, wczoraj.... Grzesiu pochodził z Łukowa. Proszę udostępniajcie i pomóżcie szukać sprawcy/sprawców. Właśnie otrzymałam informacje,tam Go znaleziono.

Według zamieszczanych relacji, ostatni kontakt z kierowcą miał miejsce, gdy miał już wracać do Polski. Jego ciało odkryto 21 listopada w zupełnie innym miejscu, w przeciwnym kierunku, w miejscowości Hohe Börde

Ciało mężczyzny trafiło już do Polski, a śledczy już pracują nad rozwiązaniem tej sprawy.

- Zostało wszczęte śledztwo dot. artykułu 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci - poinformowała cytowana przez portal tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie. To wstępna klasyfikacja czynu w takim przypadku. Po sekcji zwłok, która odbędzie się 7 grudnia, może się to zmienić. 

Rodzina zmarłego, jak informuje tvp.info, otrzymała także pomoc Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Berlinie. 

 

Źródło: tvp.info, Dziennik Wschodni, niezalezna.pl

#kierowca

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo